Strefa podróżnika

Ubezpieczenia

Dlaczego powinniśmy się ubezpieczać?

Przygotowując się do wyjazdu zagranicznego bardzo ważną rzeczą są ubezpieczenia . Koszty leczenia za granicą są często bardzo wysokie dlatego warto jest przed podróżą ponieść wydatek w celu zapewnienia sobie zabezpieczenia na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń podczas wakacji.

Jeśli wybieramy się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży organizator jest zobowiązany do zapewnienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia (KL). Warto jednak jest dokładnie przejrzeć co zawiera takie ubezpieczenie a czego nie. Czasami dobrze jest rozważyć wykup dodatkowego pakietu ubezpieczeń .

Jeśli wybieramy się na wczasy zagraniczne sami, musimy również sami zatroszczyć się o ubezpieczenie. Na polskim rynku jest już dużo firm które oferują ubezpieczenia turystyczne . Wybierając takie ubezpieczenie powinniśmy dowiedzieć się dokładnie o tym co ono obejmuje. Najlepszą opcją jest wykupienie pełnego pakietu . Niektóre pakiety pokrywają nawet koszty w przypadku wcześniejszego powrotu z wakacji bądź rezygnacji z wycieczki w przypadku ważnych zdarzeń losowych. Należy zwrócić koniecznie uwagę na wysokość sumy gwarancyjnej , wysokość ubezpieczenia oraz elastyczność towarzystwa wobec klienta . Warto jest również wybrać firmę, która na jest na polskim rynku dobrze znana i szanowana.

Inne tematy: