Strefa podróżnika

Podróżowanie z dziećmi

Jaki hotel wybrać?

Zabieranie dzieci na wakacje, szczególnie zagraniczne, powinno być poprzedzone szerokimi przygotowaniami . Wszystko powinno być zaplanowane odpowiednio wcześniej. Najlepiej jest wykupić wycieczkę na długo przed wyjazdem , należy bowiem pamiętać, że cała Europa podróżuje z dziećmi a liczba miejsc w odpowiednich hotelach jest ograniczona. Rezerwując wycieczkę wcześniej można również skorzystać z atrakcyjnych promocji.

Standard wielu hoteli i obiektów wypoczynkowych w Europie i krajach śródziemnomorskich jest dostosowany do różnorodnych oczekiwań klientów. Większość hoteli 4 i 5 gwiazdkowych jest przystosowana do goszczenia dzieci . W takich hotelach jest zazwyczaj wykwalifikowany animator , który zapewni w wolnym czasie rozrywkę naszemu dziecku. Takie obiekty posiadają również mini kluby dla dzieci wyposażone w zabawki i plac zabaw . Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze bardzo małe możemy skorzystać z pomocy opiekunek , jednak jest to usługa zazwyczaj dodatkowo płatna.

Warto również zastanowić się nad wyżywieniem. Najlepszą opcją w tym zakresie wydaje się być All inclusive , ze względu na stały dostęp do posiłków i picia. Powinniśmy także zwrócić uwagę jaką plażą dysponuje wybrany przez nas hotel. Dla dziecka z pewnością najprzyjemniejszy jest piasek a nie kamienie. Należy pamiętać, że dno szczególnie Adriatyku obfituje w jeżowce i w związku z tym wypada zakupić specjalne buty do pływania aby nie narazić siebie i dzieci. Jeżeli nasze dziecko jest aktywne można się zorientować jak wygląda wypożyczanie sprzętu do uprawiania sportów wodnych.

Inne tematy: