Pomoc

Co to jest kanał RSS?

RSS to skrót od Really Simple Syndication, co można przetłumaczyć jako Bardzo Prosta Syndykacja (lub wg innej wersji - Rich Site Summary, czyli Rozszerzony Spis Treści Serwisu). Jest to jeden z alternatywnych (w stosunku do stron www) sposób na dostęp do informacji i Internecie.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości o aktualizacji docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz w tygodniu).

Jakie są zalety kanałów RSS?

  • Dzięki czytnikowi RSS i ciekawym kanałom możesz w jednym miejscu zebrać wiele interesujących Cię informacji - nie musisz już odwiedzać codziennie kilku, kilkunastu stron www.
  • Nie musisz ściągać całych stron www przepełnionych uciążliwymi reklamami - jeśli RSS przyniesie interesującą wiadomość wtedy klikasz i czytasz.
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych.
  • Interesujące Cię informacje docierają w prosty i łatwy sposób prosto do Twojego komputera. Co więcej, może się to dziać automatycznie, a Ty np. co dwie godziny sprawdzisz co nowego pojawiło się w ulubionych serwisach.

Inne tematy: