Palma de Mallorca

Port lotniczy Palma de Mallorca to jedno z największych lotnisk w Hiszpanii (po Barajas w Madrycie i El prat w Barcelonie). To także główne lotnisko obsługujące hiszpańskie Baleary. Podczas miesięcy wakacyjnych jest to jeden z najbardziej eksploatowanych portów lotniczych w Europie i na świecie. W 2007 roku lotnisko, znane niegdyś jako Son Sant Joan Airport, odprawiło 23,2 mln pasażerów.

Charakterystyka lotniska


Lotnisko na Majorce jest hubem niemieckiej linii lotniczej Air Berlin . Dzięki ciągle rosnącemu ruchowi turystycznemu lotnisko jest stale rozbudowywane, tak by mogło zaspokoić potrzeby turystów. Aktualnie lotnisko posiada 4 terminale pasażerskie, które mogą obsłużyć 25 milionów pasażerów rocznie. Dzięki kolejnym rozbudowom w 2010 roku ilość pasażerów wzrośnie do 32 milionów, a w 2015 do 38 milionów.

Linie lotnicze


Na Majorkę latają głównie przewoźnicy europejscy. Wśród linii, które mają połączenia na hiszpańskie wyspy, są: Aer Lingus, Air Berlin, Air Europa, Austrian Airlines, BMI British Midland, British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Centralwings, Condor Airlines, easyJet, Estonian Air, First Choice Airways, Flybe, Flygobespan, Futura International Airways, Germanwings, Hamburg International, Iberia, Jet2.com, LagunAir, Lauda Air, LTU International, Lufthansa, Luxair, Martinair, Monarch Airlines, MyTravel Airways, Niki, Norwegian, Ryanair, SAS, Spanair, Swiss, Thomas Cook Airlines, Thomsonfly, Transavia, TUIfly, Vueling, XL Airways.

Dojazd na lotnisko


Port lotniczy położony jest 8 km na wschód od Palma de Mallorca, na Majorce. Do lotniska prowadzi autostrada z największego miasta na wyspie.

Zobacz także inne lotniska