O'Hare International

Port lotniczy Chicago-O'Hare to drugie, pod względem ilości pasażerów lotnisko na świecie. Rocznie na międzynarodowym lotnisku w Chicago odprawianych jest ponad 75 milionów pasażerów. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego, Edwarda "Butch'a" O'Hare. Port lotniczy O'Hare jest głównym hubem linii lotniczych United Airlines.

Historia lotniska


Lotnisko w Chicago powstało w latach 1942-1943 jako zakład produkcyjny maszyn Douglas C-54 w czasie II Wojny Światowej. Od zakończenia wojny lotnisko zaczęło spełniać funkcje lotniska cywilnego. Imię Edwarda O'Hare zostało nadane w 1949 roku.

Linie lotnicze


Zdecydowana większość lotów z portu lotniczego w Chicago, to loty krajowe. Poza USA regularnie wykonywanych jest ponad 60 lotów międzynarodowych, w tym do Warszawy i Krakowa . Lotnisko ma do dyspozycji pasażerów 5 terminali. Korzystają z nich m.in. takie linie lotnicze, jak: Aeromexico, Aer Lingus, Air France, Air India, Air Jamaica, Air One, Alitalia, Asiana, BMI British Midland, British Airways, Cayman Airways, Hainan Airlines, Japan Airlines, KLM, Korean Air, LOT, Mexicana, Royal Jordanian, SAS, Swiss, Grupo TACA, Turkish Airlines, Virgin Atlantic Airways, a także American Airlines, Alaska Airlines, Delta Air Lines, Spirit Airlines, United Airlines, US Airways, Continental Airlines, Northwest Airlines, All Nippon Airways oraz Lufthansa.

Dojazd na lotnisko


Międzynarodowy port lotniczy położony 27 km na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta. Port O'Hare jest dobrze skomunikowany z centrum Chicago dzięki lotniskowej podziemnej stacji metra. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway jak i do wszystkich stacji metra w Chicago. Dzięki temu, cena szybkiego przejazdu z centrum do lotnisk komunikacyjnych w Chicago lub pomiędzy nimi jest jedną z najniższych gdziekolwiek: obecnie $USD 2.

Zobacz także inne lotniska