Norymberga

Port lotniczy Norymberga, to międzynarodowe lotnisko obsługujące drugie co do wielkości bawarskie miasto - Norymbergę. W 2007 roku z usług tego portu skorzystało 4,3 milionów pasażerów, co stanowiło je dziewiątym lotniskiem w całych Niemczech pod tym względem.

Charakterystyka lotniska


Port lotniczy Norymberga zajmuje 196000 m2. Do obsługi pasażerów przeznaczone są dwie hale odlotów oraz jedna hala przylotów. Lotnisko dysponuje jedną drogą startową, o długości 2700 metrów. Port czynny jest przez całą dobę, jednak w nocy loty wykonywane są tylko w okresie letnim.

Linie lotnicze


Z portu lotniczego w Norymberdze korzysta regularnie kilkanaście linii lotniczych z całej Europy. Wśród przewoźników operujących z tego lotniska są zarówno regularne jak i tanie linie lotnicze, a w tym: Air Berlin, Air France, Air Via, Austrian, Condor, Eurocrypia, Freebird Airlines, KLM, Lufthansa, Niki, Ostfriesische Lufttransport, Pegasus Airlines, SAS, Sky Airlines, Swiss, Tunisair, Turkish Airlines oraz TUIfly.

Dojazd na lotnisko


Port lotniczy Norymberga znajduje się zaledwie 7 km na północ od centrum miasta . Dojazd samochodem jest łatwy i bardzo dobrze oznakowany.
Najwygodniejszą formą transportu na lotnisko jest metro . Linia U2 łączy port z centrum miasta z częstotliowścią od 10 do 15 minut. Podróż do centrum zajmuje zaledwie 12 minut.
Podróż taksówką z centrum miasta to wydatek około 16 EUR. Czas podróż to około 15 minut.

Zobacz także inne lotniska