Heathrow

Główne lotnisko w Londynie jest największym portem lotniczym pod względem obsługi pasażerów w Europie. Odprawia ono około 70 milionów pasażerów rocznie, co daje 3 miejsce na świecie po lotniskach w Atlancie i Chicago.

Charakterystyka lotniska

Heathrow posiada 5 terminali lotniczych oraz 2 pasy startowe usytuowane w kierunku wschód-zachód. Obecnie planowana jest budowa dodatkowego pasa startowego. Z głównego londyńskiego lotniska korzysta około 90 linii lotniczych z całego świata, dzięki czemu oferuje ono regularne połączenia do prawie 100 krajów. Lotnisko Heathrow zlokalizowane jest 24 km na zachód od centrum Londynu i jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta.

Linie lotnicze

Z głównego londyńskiego lotniska korzysta około 90 linii lotniczych z całego świata, dzięki czemu oferuje ono regularne połączenia do około 170 miast w 100 krajach na całym świecie.

Dojazd na lotnisko


Samochodem

W każdym terminalu, w strefie przylotów, mają swoje punkty renomowane wypożyczalnie samochodów. Heathrow znajduje się w pobliżu autostrady M25 (łączącej z drogami całego kraju) i M4 (Londyn, zachodnia Anglia i południowa Walia). Podróż do centralnej części Londynu zajmuje około godziny, a wjazd do centrum może wymagać wniesienia specjalnej opłaty (Congestion Charge).

Pociągiem

Podróż pociągiem ekspresowym Heathrow Express do stacji Paddington trwa 15 minut; pociągiem zwykłym Heathrow Connect ? 25 minut.

Metrem

Linia Piccadilly dociera do centralnej części Londynu w niecałą godzinę.

Autobusem

Autobusy z terminala lub Głównego Dworca Autobusowego (Central Bus Station) odjeżdżają do ponad 500 różnych miejscowości w całym kraju.

Taxi

Licencjonowane taksówki odjeżdżają sprzed terminali ? nie radzimy przyjmować propozycji wynajęcia taksówki, składanych na terenie terminala. Podróż do centralnej części Londynu trwa około godziny i kosztuje 40 ? 70 funtów.

Zobacz także inne lotniska