Haneda

Port lotniczy Tokio-Haneda to czwarte pod względem ruchu pasażerskiego lotnisko na świecie i największe w Azji. W 2007 roku z lotniska skorzystało prawie 67 milionów pasażerów. Lotnisko Haneda jest jednym z dwóch służących dla miasta stołecznego Japonii - Tokio .

Historia lotniska

Międzynarodowy port lotniczy w Tokio otworzono po raz pierwszy w 1931 roku. Od momentu pierwszego lotu Haneda była największym lotniskiem pasażerskim w Japonii. Lotnisko położone jest na sztucznej wyspie u wybrzeży Zatoki Tokijskiej w okręgu Ota.

Linie lotnicze


Pomimo faktu, że lotnisko oficjalnie nazywa się "Międzynarodowy port lotniczy Tokio", aktualnie obsługuje jedynie loty krajowe oraz trzy połączenia międzynarodowe - do Seulu, Szanghaju i Hongkongu. Z lotniska korzystają takie linie lotnicze jak: Japan Airlines, All Nippn Airways, Skymark Airlines, StartFlyer, Hokkaido International Airlines, Skynet Asia Airways, Asiana, China Eastern Airlines, Korean Air, Shanghai Airlines.

Dojazd na lotnisko


Lotnisko jest dobrze skomunikowane z metropolią Tokio. Lotnisko przecina trasa Bayshore Route autostrady Shuto i jest także dostępne z Trasy 1. Regularne połączenia autobusowe do różnych miejsc regionu Kanto są obsługiwane przez Airport Transport Service (Friendly Airport Limousine) i Keihin Express Bus.

Lotnisko Haneda jest także dobrze skomunikowane liniami kolejowymi. Połączenia z Tokio i innymi miastami zapewnia Keihin Kyuko Railway (Keikyu) i Tokyo Monorail. Kolej jednoszynowa ma dwie stacje na lotnisku, po jednej na każdym terminalu.

Zobacz także inne lotniska