Hahn

Port lotniczy Frankfurt-Hahn, to średniej wielkości międzynarodowe lotnisko. Jest drugim lotniskiem obsługującym Frankfurt, obok jednego z największych lotnisk na świecie. Z jego usług korzysta rocznie ponad 4 miliony pasażerów, co stanowi je 10 lotniskiem w całych Niemczech.

Historia lotniska


Na lotnisku Frankfurt-Hahn jeszcze w latach 90. znajdowała się baza wojskowa. 30 września 1993 została podjęta decyzja o przekształceniu portu na potrzeby cywilne. Głównym inwestorem nowego lotniska została spółka Fraport AG, która kieruje również portem lotniczym Frankfurt International. Celem budowy lotniska Hahn, było odciążenie głównego franfurckiego portu. Korzystanie z portu Hahn jest znacznie tańsze, dlatego zyskał on sobie dużą popularność wśród tanich linii lotniczych, w tym przede wszystkim Ryanair .

Linie lotnicze


Z portu lotniczego Frankfurt-Hahn korzysta zaledwie kilka linii lotniczych, a przede wszystkim irlandzki Ryanair. Największa tania linia lotnicza w Europie oferuje połączenia z około 50 miastami w całej Europie. Ponadto z Hahn odlatują również Iceland Express (do Rejkiawiku) oraz Wizz Air (do Katowic).

Dojazd na lotnisko


Port lotniczy Frankfurt-Hahn jest łatwo osiągalny samochodem lub autobusem . Autobusy kursują co dwie godziny pomiędzy portem lotniczym a najbliższym głównym dworcem kolejowym, w Moguncji (Mainz), odległym o 60 km, który jest obsługiwany kolejowymi połączeniami z dookoła Niemiec.
Port lotniczy Hahn nie posiada własnego połączenia kolejowego, natomiast cogodzinne autobusowe połączenie obsługuje główny dworzec kolejowy we Frankfurcie, po drodze zatrzymując się przy Terminalu 1 portu lotniczego Ren-Men we Frankfurcie (Frankfurt-am-Main). Istnieje również połączenie autobusowe z głównym dworcem kolejowym w Kolonii (Köln) oraz regularne połączenia autobusami rejsowymi z Luksemburgiem.
Przy porcie lotniczym Hahn znajdują się obszerne parkingi, obsługiwane autobusem do terminalu.

Zobacz także inne lotniska