Fuerteventura

Port lotniczy Fuerteventura, to czwarte na Wyspach Kanaryjskich i dwunaste w całej Hiszpanii lotnisko, pod względem przewozów pasażerskich. Rokrocznie korzysta z niego około 4,5 milionów pasażerów odwiedzających Fuerteventurę.

Historia lotniska


Obecnie działający port lotniczy obsługujący wyspę Fuerteventura został oficjalnie otwarty 14 września 1969 roku. W pierwszych kilku latach korzystały z niego tylko samoloty latające wewnątrz archipelagu Wysp Kanaryjskich. Od 1973 roku, na Feurteventurę zaczęły latać samoloty z Europy. Znaczenie tego portu lotniczego zaczęło szybko rosnąć i już w 1978 roku okazało się, że konieczna będzie rozbudowa. Kolejnych prac podjęto się w 1994 roku. Modernizacje doprowadziły zwiększenia przepustowości pasażerów, do 5 milionów rocznie.

Linie lotnicze


Z portu lotniczego na Feurteveturze korzysta około 20 linii lotniczych z całej Europy. Wśród przewoźników operujących z tego portu są zarówno regularne jak i tanie linie lotnicze, a w tym: Air Berlin, Air Europa, Air Italy, Arkerfly, Binter Canarias, BMI, Condor, easyJet, Edelweiss Air, Eurofly, Europe Airpost, Finnair, Hamburg International, Iberia, Islas Airways, Jetairfly, Lauda Air, Livingston, Luxair, Neos, Spanair, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, transavia.com, TUIfly.

Dojazd na lotnisko


Port lotniczy Fuerteventura znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy, w jej centralnej części. 5 km na północ znajduje się największe miasto na wyspie - Puerto del Rosario . Dojazd własnym samochodem jest łatwy, ponieważ port mieści się przy szybkiej drodze FV-2.
Sprzed terminala pasażerskiego odjeżdżają autobusy , którymi można dojechać do Puerto del Rosario, a dalej do każdego niemal miejsca na wyspie.

Zobacz także inne lotniska