Faro

Port lotniczy Faro, to drugie pod względem ilości odprawianych pasażerów lotnisko na terenie Portugalii. W 2008 roku z jego usług skorzystało 5,6 milionów pasażerów.

Charakterystyka lotniska


Port lotniczy Faro położony jest 7 km na zachód od malowniczego miasteczka w regionie Algarve- Faro. Korzystają z niego głównie turyści odwiedzający ten bardzo popularny wśród turystów region południowej Portugalii. Terminal pasażerski na lotnisku Faro jest nowoczesny i oferuje pasażerom obsługę na najwyższym światowym poziomie. Ten port lotniczy posiada jedną drogę startową o długości 2,6 km i jest w stanie obługiwać największe samoloty pasażerskie oprócz najnowszych Airbusów A380.

Linie lotnicze


Port lotniczy Faro oferuje połączenia z kilkudziesięcioma miastami w Europie oraz z Toronto w Kanadzie (dzięki linii lotniczej SATA International). Wśród przewoźników operujących z Faro są zarówno regularne jak i tanie linie lotnicze, takie jak: Aer Lingus, Aigle Azur, Air Berlin, Arkerfly, Austrian, bmibaby, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Finnair Flybe, Flyglobespan, Germanwings, Hamburg International, Jetairfly, Jet2.com, Lufthansa, Luxair, Monarch Airlines, Norwegian, Palmair, Ryanair, Swiss, TAP, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, transavia.com, TUIfly.

Dojazd na lotnisko


Dojazd na lotnisko własnym samochodem zarówno z Faro jak i innych miast położonych w regionie Algarve jest łatwy i szybki. Aby poruszać się po południowym wybrzeżu Portugalii należy dotrzeć przez drogę N125 do szybkiej drogi A22, która prowadzi wzdłuż południowego wybrzeża. Dzięki niej można również dalej podróżować w stronę Lizbony oraz w stronę Hiszpanii.
Transport publiczny zapewniają autobusy . Liczni przewoźnicy oferują kursy do Faro oraz innych miast w Algarve.

Zobacz także inne lotniska