Fort Worth

Port lotniczy Dallas-Fort Worth, to międzynarodowy port lotniczy położony pomiędzy Dallas i Fort Worth w Teksasie. W 2007 roku z tego lotniska skorzystało prawie 60 milionów pasażerów, co dało 7 wynik na świecie i 4 w Stanach Zjednoczonych. Lotnisko Dallas-Fort Worth jest głównym hubem linii American Airlines (800 odlotów dziennie). Z lotniska obsługiwane jest 135 połączeń krajowych i około 40 międzynarodowych.

Historia lotniska


Plany budowy wspólnego lotniska dla Dallas i Fort Worth powstały już w latach dwudziestych poprzedniego wieku. Po burzliwych dyskusjach do porozumienia udało się dojść dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych. Oficjalne otwarcie lotniska dla ruchu pasażerskiego nastąpiło 13 stycznia 1974 roku. W 1978 roku American Airlines ogłosiła przeniesienie swojej głównej bazy z Nowego Jorku do Fort Worth .

Linie lotnicze


Jak większość amerykańskich lotnisk, również lotnisko Dallas - Fort Worth skupia się głównie na ruchu krajowym. Do największego portu lotniczego w Teksasie, latają samoloty takich linii jak: American Airlines, American Eagle, United Airlines, Shuttle America, SkyWest Airlines, Air Canada, British Airways, KLM, Korean Air, Lufthansa, Mexicana, Sun Country Airlines, TACA, AirTran Airways, Alaska Airlines, Continental Airlines, Deta Air Lines, Comair, Frontier Airlines, Midwest Airlines, Northwest Airlines, US Airways.

Dojazd na lotnisko


Z lotniska prowadzi prosta, szybka droga, zarówno do centrum Dallas jak i Fort Worth . Równie łatwo dotrzeć do obydwu tych miast pociągiem. Stacja kolejowa położona jest na południe od lotniska i można do niej dojechać autobusem.

Zobacz także inne lotniska