Bolonia

Port lotniczy Bolonia, znany również jako port lotniczy Guglielmo Marconi, to średniej wielkości międzynarodowe lotnisko, położone w północnej części Włoch. W 2008 roku z jego usług skorzystało 4,2 milionów pasażerów, co dało 10 miejsce w całych Włoszech.

Charakterystyka lotniska


Port lotniczy Bolonia nosi imię Guglielmo Marconiego, który jest lauretam Nagrody Nobla. Lotnisko posiada jedną drogę startową o długości 2,8 km, a do dyspozycji pasażerów są dwa terminale: A i B. Są one zlokalizowane w odległości od siebie umożliwiającej komunikację pieszą. Pod względem połączeń międzynarodowych port w Bolonii jest jednym z najważniejszych w całych Włoszech, obok mediolańskiej Malpensy i rzymskiego Fiumicino.

Linie lotnicze


Z portu lotniczego Guglielmo Marconiego korzysta kilkadziesiąt linii lotniczych, które oferują bogatą siatkę połączeń do krajów europejskich. Wśród przewoźników korzystających z tego lotniska są zarówno regularne jak i tanie linie lotnicze, a w tym: Aer Lingus, Air France, Albanian Airlines, Alitalia, Austrian, Belle Air, Blue Air, British Airways, Brussels Airlines, Carpatair, Czech Airlines, DanubeWings, Eurofly, Germanwings, Hamburg International, Iceland Express, Iberia, Jet4you, KLM, Lufthansa, Meridiana, MyAir, Neos, On Air, Royal Air Maroc, Ryanair, SAS, TAP, TAROM oraz Turkish Airlines.

Dojazd na lotnisko


Międzynarodowy port lotniczy Marconiego położony 6 km na północ od Bolonii. Dostępność komunikacyjna portu jest znakomita. Leży on w pobliżu dwóch bardzo ważnych autostrad: A1 (Autostrada del Sole) oraz A45 (Autostrada Adriatica).
Aby dotrzeć do centrum Bolonii taksówką należy liczyć się z wydatkiem około 15 EUR.

Zobacz także inne lotniska