Bergamo

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio, to międzynarodowe lotnisko obsługujące Mediolan. Jest to trzecie co wielkości pod względem ruchu pasażerskiego lotnisko dla tego miasta, po Malpansie (22 miliony pasażerów) oraz Linate (10 milionów pasażerów) oraz szóste w całych Włoszech. W 2007 roku z jego usług skorzystało 5,7 milionów pasażerów.

Charakterystyka lotniska


Port lotniczy Orio al Serio położony jest 50 km od Mediolanu i przez wszystkich jest uznawany za jedno z trzech lotnisk obsługujących to miasto. Z tego portu korzystają głównie tanie linie lotnicze, które za względu na cięcie kosztów nie chcą korzystać z głównego lotniska - Malpensa, ani tego położonego bezpośrednio w Mediolanie - Linate. Lotnisko posiada odnowiony terminal pasażerski oraz 2 drogi startowe, jedną o długości prawie 3 km, a drugą 778 m.

Linie lotnicze


Z lotniska Orio al Serio korzystają głównie tanie linie lotnicze, które oferują połączenia do kilkunastu państw europejskich oraz do północnej Afryki. Wśród przewoźników operujących z Bergamo są: Aerocondor, Air Berlin, Air Memphis, Air Slovakia, Albanian Airlines, Belle Air, Blue Air, Brussels Airlines, Carpatair, Eurofly, AtAli Airlines, Jet2.com, Meridiana, MyAir, Niki, Novelair, MyTravel Airways, Ryanair, SkyEurope Airlines, Spanair, transavia.com, TUIfly, Windjet oraz Wizz Air.

Dojazd na lotnisko


Port lotniczy Bergamo - Orio al Serio położony jest przy autostradzie A4 , która łączy Mediolan z Brescią. Dzięki temu dojazd samochodem do Mediolanu jest szybki i łatwy.
Transport publiczny zapewniają autobusy, które jadą stąd bezpośrednio do Mediolanu lub zawożą pasażerów na dworzec główny do Bergamo.

Zobacz także inne lotniska