Vueling Airlines

Vueling Airlines, to hiszpańskie tanie linie lotnicze. Ich główna siedziba mieści się w Barcelonie. Największą bazą i głównym węzłem komunikacyjnym jest lotnisko El Prat w Barcelonie. Ponadto operacje lotnicze Vueling koncentrują się w Madrycie, Sewilli oraz Paryżu. Vueling Airlines jest jednym z największych hiszpańskich przewoźników, z którego usług korzysta rocznie około 6 milionów pasażerów.

Historia Vueling Airlines


Vueling Airlines zostało założone w 2004 roku. W tym roku, począwszy od 1 lipca linia zaczęła obsługiwać pasażerów. Początkowo flota składała się z dwóch samolotów, które kursowały na trasie z Barcelony na Ibizę. Po 18 miesiącach od pierwszego lotu, linia zaczęła przynosić zyski. W 2006 roku linia zajęła 3 miejsce w rankingu na najlepszą tanią linię lotniczą w Europie , jednak później nie udało się powtórzyć tego osiągnięcia. W czerwcu 2008 roku ogłoszono zamiar połączenia się z innym hiszpańskim przewoźnikiem - linią Clickair .

Destynacje i flota


Samoloty Vueling Airlines latają tylko i wyłącznie po Europie. Wśród miast, w których możemy skorzystać z ich oferty są: Bruksela, Nicea, Paryż, Ateny, Mediolan, Neapol, Rzym, Wenecja, Amsterdam, Lizbona, Alicante, Barcelona, Bilbao, Granada, Ibiza, Jerez de la Frontera, Madryt, Malaga, Minorka, Palma de Mallorca, Santiago de Compostela, Sewilla oraz Walencja.

W skład floty należącej do Vueling Airlines wchodzi łącznie 16 samolotów . Wszystkie z nich są marki Airbus A320-214. W styczniu 2009 roku średni wiek samolotu wynosił zaledwie 3 lata.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług Vueling Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 10 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie cięższy niż 20 kg.

Adres kontaktowy:
VUELING AIRLINES S.A.
Parque de Negocios Mas Blau II
Pla de l'Estany, 5
El Prat de Llobregat
Barcelona 08820
Spain
Tel: +34 93 378 78 78

Zobacz także inne linie