Air Europa

Air Europa Líneas Aéreas, S.A.U. to druga pod względem ilości przewożonych pasażerów, po Iberii, linia lotnicza, działająca na terenie Hiszpanii. Z jej usług korzysta rocznie prawie 10 milionów pasażerów. Główna siedziba linii mieści się w Llucmajor na Majorce. Największa baza Air Europa mieści się na lotnisku Son Sant Joan na Majorce, a największym węzłem komunikacyjnym jest hiszpańskie lotnisko Barajas. Air Europa jest członkiem sojuszu linii lotniczych SkyTeam.

Historia Air Europa


Historia linii lotniczej Air Europa zaczyna się w 1986 roku, kiedy to w Hiszpani zarejestrowano linię o nazwie Air Espa?a SA. Była ona częścią grupy British ILG-Air Europe, a 75% udziałów należało do hiszpańskich banków. Air Europa była pierwszą prywatną linią lotniczą, która zaczęła obsługiwać połączenia wewnątrz Hiszpani. Dzisiaj Air Europa jest własnością Globalia Corporación Empresarial S.A , która jest organizacją turystyczno - przewozową.

Destynacje i flota

Air Europa jest linią lotniczą , która wykonuje połączenia z krajów północnej i zachodniej Europy do kurortów na Wyspach Kanaryjskich oraz Balearach . W jej ofercie są również loty do Afryki, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Południowej . Wśród miast położonych poza Europą, do których latają samoloty Air Europa , są: Marakesz, Dakar, Tunis, Tel Awiw, Hawana, Punta Cana oraz Santo Domingo (Dominikana), Cancun, Meksyk, Miami, Nowy Jork, Buenos Aires, Salvador da Bahia (Brazylia) oraz Caracas.

W skład floty, należącej do Air Europa wchodzi łącznie 40 samolotów . 31 z nich to Boeingi 737-800. Ponadto jest jeszcze 6 Aribusów A330-202, 2 Boeingi 767-300ER oraz 1 Embraer 195.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Air Europe mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze niewiększej niż 9 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg . Jeśli lot wykonywany jest poza Europę wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda (do Santo Domingo i Brazylii 2x32kg ).

Adres kontaktowy:
Air Europa Líneas Aéreas, S.A.
Centro Empresarial Globalia,
Ctra. Arenal - Llucmajor, km 21,5
Polígono Industrial Son Noguera
C.P: 07620 Mallorca,
Illes Balears (Spain)
Tel: 902 401 501

Zobacz także inne linie