Transaero Airlines

JSC Transaero Airlines, to trzecie pod względem liczby przewożonych pasażerów linie lotnicze działające na terenie Rosji. W 2008 roku z ich usług skorzystało prawie 5 milionów pasażerów. Ich główna siedziba mieści się w Moskwie, a największa baza oraz węzeł komunikacyjny na lotnisku Domedowo (Moskwa). Drugim ważnym węzłem jest lotnisko Pułkowo w Sankt Petersburgu.

Historia Transaero


Transaero rozpoczęło działalność w 1990 roku. Początkowo była to linia czarterowa, która korzystała z wydzierżawionego przez Aerofłot samolotu. W styczniu 1993 roku linia uruchomiła regularne połączenie z Moskwy do Norylska i była to pierwsza, oprócz Aerofłotu, linia lotnicza w Rosji, która wprowadziła regularne połączenia do swojej oferty. Jeszcze w tym samym roku udało się poszerzyć ofertę o Kijów, Soczi, Ałmaty oraz Tel Awiw. W kolejnych latach linia systematycznie się rozwijała, a poziom oferowanych usług znacznie przewyższał rosyjskie standardy. W latach 2005-2008 linia uruchamiała połączenia długosystansowe (m.in. Montreal, Toronto, Sydney).

Destynacje i flota


Samoloty Transaero latają do kilkudziesięciu miast na 4 kontynentach. Wśród miast, w których można skorzystać z oferty tego przewoźnika są m.in.: Hurghada, Sharm el-Sheikh, Port Louis (Mauritius), Ałmaty, Astana, Taszkient, Tokio, Szanghaj, Male (Malediwy), Denpasar (Indonezja), Kuala Lumpur, Singapur, Bangkok, Ejlat, Tel Awiw, Wiedeń, Pafos, Pardubice, Lyon, Berlin, Frankfurt, Monachium, Heraklion, Luksemburg, Soczi, Moskwa, Irkuck, Sankt Petersburg, Władywostok, Barcelona, Girona, Teneryfa, Kijów, Odessa, Londyn, Montreal, Toronto, Varadero (Kuba) oraz Punta Cana (Dominikana).

W skład floty należącej do Transaero wchodzi łącznie 40 samolotów. Większość z nich to Boeingi (38 sztuk różnej wielkości od krótkodystansowych, po ultra długodystansowe loty). W posiadaniu Transaero są także 2 Tupolewy. W grudniu 2008 roku średni wiek samolotu wynosił aż 18,2 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług Transaero mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 5 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie cięższy niż 20 kg (30 kg w przypadku pasażerów klasy ekonomicznej).

Adres kontaktowy:
Transaero Airlines,
56, building 3,
Mishina St, Moscow, 127083, Russia
Tel: +7 495 788 80 80

Zobacz także inne linie