United Airlines Inc

United Airlines, znane też jako United Air Lines, Inc., to jedna z największych linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Jej siedziba mieści się w Elk Grove w pobliżu lotniska Chicago - O'Hare, które jest głównym węzłem United Airlines. Z tego lotniska odlatuje dziennie około 650 samolotów tej linii lotniczej. United Airlines jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia United Airlines


United Airlines powstały w 1926 roku i uważają się za najstarszą linię lotniczą w Stanach Zjednoczonych . Początki United Airlines wywodzą się z założonej przez Williama Boeinga linii Boeing Air Transport . A nazwa United Air Lines poraz pierwszy pojawiła się w 1934 roku, kiedy to Boeing Air Transport rozpadł się na trzy części. 11 wrześnie 2001 roku dwa samoloty United Airlines zostały porwane przez terrorystów i brały udział w zamachach na World Trade Center . Jeden z nich uderzył w południową wieżę kompleksu, a drugi rozbił się w Pensylwani.

Destynacje i flota


Samoloty United Airlines latają do 210 miast na całym świecie. Większość z nich znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych i innych państw Ameryki Środkowej i Północnej . W ofercie jest jednak kilka tras europejskich, azjatyckich oraz dwa loty do Australii (Sydney i Melbourne). W Europie samoloty United Airlines lądują w następujących miastach: Bruksela, Paryż, Frankfurt, Monachium, Rzym, Amsterdam, Moskwa, Genewa, Zurych, Londyn. Wśród destynacji azjatyckich United Airlines , są: Osaka, Tokio, Pekin, Guangzhou, Hongkong, Szanghaj, Seul, Tajpej, Singapur, Bangkok, Ho Chi Minh City, Kuwejt oraz Dubaj. Siatkę połączeń uzupełniają ponadto 3 trasy południowoamerykańskie: Buenos Aires, Rio de Janeiro oraz Sao Paolo.

W skład floty United Airlines wchodzą 402 samoloty . Są to 152 Airbusy (obsługujące połączenia krajowe oraz inne loty krótkodystansowe) oraz 250 Boeingów , które obsługują zarówno loty krótko- jak i długodystansowe.

Informacje dla pasażerów


Na pokład samolotów United Airlines podróżni mogą zabrać 18 kg bagażu podręcznego oraz 2 sztuki bagażu rejestrowanego, każda po 23 kg.

Adres kontaktowy:
United Airlines
77 W. Wacker Dr.
Chicago, Illinois 60601
USA
Tel: 1-800-538-2929

Zobacz także inne linie