easyJet Airline Co

EasyJet Airline Company Limited, znane wszystkim jako easyJet, to jedna z największych linii lotniczych w Europie. Jej główna siedziba mieści się na lotnisku Londyn-Luton. W 2008 roku z jej usług skorzystało ponad 44 miliony pasażerów, co było czwartym wynikiem w całej Europie. easyJet jest tanią linią lotniczą.

Historia easyJet

easyJet została założona 18 października 1995 roku przez greko-cypryjskiego przedsiębiorcę Steliosa Haji-Ioannou. Pierwsze loty pasażerskie odbyły się już 10 listopada tego samego roku. Jej głównym rywalem, na rynku lotniczym jest irlandzka linia Ryanair. easyJet systematycznie się rozwija. W 2005 rokz tej linii skorzystało niespełna 30 milionów pasażerów, a w 2008 roku liczba ta, sięgnęła prawie 45 milionów.

Destynacje i flota


easyJet posiada 20 baz w całej Europie. Są to głównie lotniska w Wielkiej Brytanii . Poza tym samoloty easyJet bazują w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech i Hiszpani. Samolotem easyJet możemy polecieć ze 104 lotnisk w całej Europie i północnej Afryce. Linia oferuje 387 różnych połączeń. easyJet możemy również polecieć z Polski. Lotniska w Warszawie i Krakowie oferują połączenia do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Flota easyJet składa się ze 167 samolotów. Wśród nich najwięcej jest Airbusów A319 (123 takie samoloty). Poza tym w posiadaniu są jeszcze inne Airbusy oraz Boeingi 737-700.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie easyJet mogą zabrać na pokład samolotu bagaż podręczny, na który nie ma limitu wagowego. Bagaż rejestrowany może natomiast ważyć do 20 kg.

Adres kontaktowy:

easyJet Airline Company Limited

Hangar 89 London Luton Airport

Bedfordshire LU2 9PF UK

Tel: +448706000000

Zobacz także inne linie