Turkish Airlines

Turkish Airlines, to narodowa, turecka linia lotnicza. Głównym portem jest port lotniczy Stambuł-Atatürk. Jest to jedna z większych linii lotniczych w Europie. W 2008 roku z jej usług skorzystało 22,5 milionów pasażerów. Od 1 kwietnia 2008 roku, Turkish Airlines jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia Turkish Airlines


Turkish Airlines powstały w 1933 roku, jako Devlet Hava Yollar? ?şletmesi ?daresi. Początkowo obsługiwały trzy miasta: ?stanbul, Eskişehir oraz Ankara. Pierwszy międzynarodowy lot miał miejsce w 1947 roku, a jego celem były Ateny . Długodystansowe loty przez Atlantyk pojawiły się w ofercie Turkish Arilines dopiero 40 lat później. Obecna nazwa, która oryginalnie brzmi: Türk Hava Yollar? Anonim Ortakl???, funkcjonuje od 1956 roku.

Destynacje i flota


Samoloty Turkish Airlines latają do 155 na 4 kontynentach. 32 trasy, to trasy narodowe, a 123, to loty międzynarodowe. Turkish Airlines ma bardzo dobrze rozbudowaną siatkę połączeń na terenie Azji i Europy , latając między innymi do: Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Chin, Japoni, Korei Południowej, Bangladeszu, Indii, Pakistanu, Singapuru, Tajlandii, Barajnu, Iranu, Iraku, Izraela, Jordanii, Kuwejtu, Libanu, Omanu, Arabii Saudyjskiej, Syrii, ZEA, Jemenu, Azerbejdżanu oraz Gruzji. Tak rozbudowana siatka połączeń sprawia, że wielu pasażerów z całej Europy korzysta z Turkish Airlines , lecąc do mniej popularnych miast na terenie Azji.

W skład floty Turkish Airlines wchodzi 130 samolotów. Są to 66 Airbusy oraz 64 Boeingi . Średni wiek samolotu należącego do Turkish Airlines wynosił w styczniu 2009 roku 6,2 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług Turkish Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 8 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg. Jeśli lot wykonywany jest do/z USA i Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:
Yesilkoy 34149 Istanbul Turkey
TEl: +90 212 444 0 849

Zobacz także inne linie