Tui Airlines Belgium

TUIfly, jest to trzecia co do wielkości niemiecka linia lotnicza. Główna siedziba linii mieści się w Hanowerze, a głównymi węzłami komunikacyjnymi są lotniska Kolonia/Bonn oraz Hanower. TUIfly jest linią lotniczą oferującą połączenia niskokosztowe oraz czarterowe.

Historia TUIfly


TUIfly powstały w styczniu 2007 z połączenia Hapag-Lloyd Flug (wcześniej Hapagfly) i Hapag-Lloyd Express (wcześniej HLX.com). 60% biletów na samoloty TUIfly jest dostępna w normalnej sprzedaży, 30% biletów wykorzystuje biuro podróży TUI , a 10% pozostałe biura. TUIfly jest własnością organizacji turystycznej TUI Travel AG i wchodzi w skład TUI Airlines, obok Arkerfly, Corsairfly, Jetairfly, Thomson Airways, TUIfly Nordic oraz Jet4you.

Destynacje i flota


Samoloty TUIfly latają do 75 destynacji, głównie w Europie i Afryce. Wśród najciekawszych kierunków TUIfly, są: Boa Vista, Hurghada, Sharm el-Sheikh, Tangier, Monastyr, Larnaka, Pafos, Dubrownik, Korfu, Rodos, Katania, Bari, Cagliari, Palermo, Wenecja, Madera, Las Palmas, Majorka, Teneryfa, Antalya. W zdecydowanej większości są to miejscowości typowo turystyczne.

W skład floty TUIfly wchodzi 47 samolotów. Wszystkie z nich to Boeingi 737 , w tym 3 modele 737-300, 12 modeli 737-700 oraz 32 modele 737-800. Na początku stycznia tego roku, średni wiek samolotu należącego do TUIfly wynosił 7,5 roku.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług TUIfly mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 5 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg.

Zobacz także inne linie