Aeroflot Russian Airlines

Aerofłot , to państwowe rosyjskie linie lotnicze i największy przewoźnik w Rosji . W przeszłości były jedynymi liniami lotniczymi Związku Radzieckiego. Za czasów ZSRR linie Aerofłot były największe na świecie. Portem bazowym rosyjskich linii lotniczych jest moskiewskie lotnisko Szeremietiewo .

Historia Aerofłot


Aerofłot jest jedną z najstarszych linii lotniczych działających na całym świecie . Początki istnienia linii, to lata 20. XX wieku. Za oficjalną datę utworzenia towarzystwa lotniczego przyjmuje się 9 lutego 1923 roku . 15 lipca tego samego roku wystartowało pierwsze regularne połączenie obsługiwane przez Aerofłot , na trasie Moskwa - Niżnyj Nowgorod . Nazwa Aerofłot pojawiła się 26 marca 1932 roku. Po rozpadzie Związku Radzieckiego na bazie Aerofłotu powstało ponad 300 różnych linii lotniczych, z których 180 przetrwało do dnia dzisiejszego . W kwietniu 2006 roku Aerofłot jako pierwsze rosyjskie linie lotnicze dołączyły do globalnego aliansu przewoźników lotniczych SkyTeam.

Destynacje i flota

Samoloty Aerofłot latają do 95 miast w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce Północnej . W Polsce samoloty Aerofłotu możemy zobaczyć jedynie na warszawskim lotnisku imienia Fryderyka Chopina.

W skład floty Aerofłotu wchodzi 85 samolotów różnych marek. Wśród nich są: Antonovy, Airbusy, Boeingi, Ilyushi, Sukhoi Superjet oraz Tupolevy.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie lecący liniami lotniczymi Aerofłot mogą zabrać na pokład samolotów 10 kg bagażu podręcznego oraz nadać do luku bagaż rejestrowany o wadze 20 kg lub dwie sztuki bagażu, po 23 kg każda jeśli lecą do Stanów Zjednoczonych bądź Kanady.

Adres kontaktowy :

00-508 Warszawa,

Al. Jerozolimskie 29

Tel: +48 22 621 16 11

Zobacz także inne linie