Singapore Airlines

Singapore Airlines Limited (SIA), to singapurskie narodowe linie lotnicze. Ich baza mieści się na lotnisku Changi w Singapurze. Singapurskie linie lotnicze należą do jednych z większych na terenie Azji i Pacyfiku. W 2007 roku przewiozły prawie 20 milionów pasażerów. Singapore Airlines, to także według pasażerów najlepsze linie lotnicze na świecie. Swoją dominację potwierdziły już dwa razy z rzędu, w 2007 i 2008 roku. Singapore Airlines jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia Singapore Airlines

Początek historii Singapore Airlines to 1 maja 1947 roku, kiedy powstały i zaczęły obsługiwać pasażerów linie Malayan Airways Limited (MAL). W 1966 roku linia została przekształcona na Malaysia-Singapore Airlines (MSA), a 6 lat później nastąpił podział na Malaysian Airline System (MAS) oraz Singapore Airlines (SIA). W 1980 roku siedziba linii, została przeniesione na nowe lotnisko Changi i od tego momentu następuje cały czas systematyczny rozwój. Singapore Airlines, jako pierwsza linia lotnicza na świecie wprowadziła do regularnego użytku Airbusy A380 , mogące przewieźć jednocześnie około 500 pasażerów. Od 1968 stewardesy ubrane są w tradycyjne malajskie stroje - sarongi zaprojektowane przez francuskiego projektanta mody Pierre'a Balmaina.

Destynacje i flota

Samoloty Singapore Airlines latają do 66 miast w 35 krajach, na wszystkich kontynentach, prócz Ameryki Południowej . Wśród miast, w których lądują samoloty singapurskich linii lotniczych, są: Kair, Kapsztad, Johannesburg, Kopenhaga, Paryż, Frankfurt, Ateny, Mediolan, Rzym, Amsterdam, Moskwa, Barcelona, Zurych, Stambuł, Londyn, Manchester, Vancouver, Houston, Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork oraz kilkadziesiąt innych miast na terenie Azji i Pacyfiku.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Singapore Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 7 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg. Jeśli lot wykonywany jest do/z USA i Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:
290 Orchard Road
#02-38/39
The Paragon
Singapore 238 859
Tel: +65 6223 8888

Zobacz także inne linie