Brussels Airlines

Brussels Airlines, to największe belgijskie linie lotnicze. Ich główna siedziba mieści się na lotnisku w Brukseli. W 2007 roku z usług Brussels Airlines skorzystało prawie 6 milionów pasażerów, co było 24 wynikiem w całej Europie. Linia rozpoczęła proces przystąpienia do sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia Brussles Airlines

Brussels Airlines jest jedną z młodszych linii lotniczych na świecie. Powstała dopiero w 2006 roku z połączenia istniejących wcześniej: SN Brussels Airlines (SNBA) oraz Virgin Express . Nowa nazwa linii lotniczej została ogłoszona podczas konferencji prasowej na brukselskim lotnisku, 7 listopada 2006 roku. Linia rozpoczęła regularne loty 25 marca 2007. 15 września 2008 roku ogłoszony został plan przejęcia 45% udziałów przez niemiecką Lufthansę , z opcją wykupienia pozostałych 55% do 2011 roku. Transakcja wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez Urząd Antymonopolowy.

Destynacje i flota

Brussels Airlines ma bardzo dobrze rozbudowaną siatkę połączeń z portami lotniczymi w Afryce. Wśród afrykańskich miast, do których latają belgijskie samoloty, są: Luanda, Bujumbura, Duala, Jaunde, Abidżan, Kinszasa, Bandżul, Konakry, Nairobi, Monrovia, Kigali, Dakar, Freetown oraz Entebbe . Poza Afryką Brussels Arilines lata tylko po Europie oraz do izraelskiego Tel Awiwu . W Polsce z oferty belgijskiej linii mogą skorzystać pasażerowie z Krakowa i Warszawy .

W skład floty należącej do Brussels Airlines wchodzi łącznie 45 samolotów. Są wśród nich: 11 Boeingów, 8 Airbusów oraz 26 samolotów firmy Avro.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie, korzystający z usług Brussels Airlines , mogą zabrać na pokład samolotu bagaż podręczny o wadze do 8 kg. Bagaż rejestrowany w belgijskich liniach nie może ważyć więcej niż 20 kg.

Adres kontaktowy:
Brussels Airlines
b.house
Brussels Airport bld 26
Ringbaan
1831 Diegem
Belgium
Tel: +32 2 723 23 45

Zobacz także inne linie