South African Airways

South African Airways (SAA), to narodowe linie lotnicze Republiki Południowej Afryki. Ich główna siedziba mieści się w Johannesburgu, a główne węzły przesiadkowe na lotniskach w Johannesburgu i Kapsztadzie. W 2007 roku z jej usług skorzystało ponad 8 milionów pasażerów, co stanowi ją największą linią lotniczą w Afryce pod względem przewożonych pasażerów. South African Airways jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia South African Airways


W 1934 roku rząd Republiki Południowej Afryki wykupił linie lotnicze Union Airways i 1 lutego tego roku zmienił ich nazwę na South African Airways. Początkowo południowoafrykańskie samoloty latały między Kapsztadem, Durbanem i Johannesburgiem. Dokładnie rok po powstaniu SAA, linia przejęła South-West African Airways. Już w latach 30. SAA obsługiwała kilka międzynarodowych połączeń, m.in. do Kenii i Ugandy. 10 listopada 1945 linia osiągnęła swój długofalowy cel, kiedy to samolot Avro York wylądował w Bournemouth (Wielka Brytania), po dłguim locie z Palmietfontein koło Johannesburga. Od 1997 roku w SAA doszło do wielu zmian, dzięki którym standardy podróżowania tą linią są dzisiaj na najwyższym światowym poziomie.

Destynacje i flota


Samolty South African Airways latają na wszystkie kontynenty. Przeważnie są to duże lotniska przesiadkowe, które umożliwiają pasażerom dalszą podróż. Wśród miast spoza Afryki, do których latają południowoafrykańskie samoloty, są: Hongkong, Bombaj, Franfurt, Monachium, Londyn, Nowy Jork, Waszyngton, Perth, Buenos Aires oraz Sao Paulo.

W skład floty należącej do South African Airways wchodzi łącznie 49 samolotów . Są wśród nich Airbusy (od samolotów o zasięgu lokalnym do samolotów o zasięgu globalnym) oraz Boeingi (średniodystansowy model 737-800). W marcu 2008 roku średni wiek samolotu należącego do SAA wynosił 7 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług SAA mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 8 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż o nie większy niż 20 kg (30 kg w przypadku pasażerów klasy biznesowej, 40 kg w pierwszej klasie).

Adres kontaktowy:
DTL Sp. z o.o.
Ul. Swietokrzyska 36
00-116 Warszawa
Tel: +48224553824

Zobacz także inne linie