S7 Airlines

S7 Airlines, wcześniej znane jako Siberia Airlines, to druga co do wielkości, pod względem przewozów pasażerskich linia lotnicza działająca na terenie Rosji. Większy od niej jest tylko narodowy przewoźnik - Aerofłot. W 2008 roku z usług S7 skorzystało prawie 6 milionów pasażerów. Główna siedziba linii mieści się w Moskwie, a najważniejsze dla nie lotniska, to: Domedowo w Moskwie, Tolmaczewo w Nowosybirsku oraz lotniska w Irkucku i Czelabińsku.

Historia S7 Airlines

Historia S7 Arilines , zaczyna się w maju 1992 roku, kiedy to w rosyjskim mieście Ob zarejestrowano linię o nazwie Siberia Airlines . Linia ta była następcą Tolmachevo United Avia Squadron, która była lokalbym odgałęzieniem Aerofłotu . W 1994 Siberia Airlines przystąpiła do IATA . W tym samym roku wystartowało pierwsze, regularne międzynarodowe połączenie (Nowosybirsk - Frankfurt ). W ciągu kilku następnych lat, Siberia Airlines przejmowały kontrolę nad innymi mniejszymi, regionalnymi liniami. 5 maja 2006 nastąpiła zmiana nazwy na obowiązującą dzisiaj S7 Airlines. W 2007 roku, linia prowadziła negocjacje o dołączenie do sojuszu Oneworld . Rozmowy okazały się nieskuteczne i dzisiaj S7 współpracuje z Air Berlin oraz austriacką linią Niki .

Destynacje i flota

S7 Airlines , oferuje najwięcej połączeń węwnątrz Rosji , ze wszystkich linii lotniczych. Poza Rosją S7 lata do atrakcyjnych turystycznie miast oraz do krajów byłego ZSRR . Wśród miast, na których lądują samoloty S7, są: Hurghada, Sharm el-Sheikh, Pawłodar i Ust-Kamenogorsk (Kazachstan), Biszkek oraz Osz (Kirgistan), Duszanbe oraz Khujand (Tadżykistan), Aszhabad (Turkmenistan), Taszkient oraz Urgencz (Uzbekistan), Pekin, Sanya oraz Urumqi (Chiny), Seul, Bangkok, Dubaj, Gyumri oraz Erewań (Armenia), Baku, Innsbruck, Burgas, Warna, Dusseldorf, Frankfurt, Hanower, Monachium, Kiszyniów, Podgorica oraz Tivat (Czarnogóra), Antalya, Kijów oraz Symferopol.

W skład floty należącej do S7 Airlines wchodzi 41 samolotów. Jest to 30 Airbusów oraz 11 Boeingów . W październiku średni wiek samolotu należącego do S7 wynosił 9 lat.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej S7 Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze nie większej niż 7 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż o wadze do 20 kg.

Adres kontaktowy:
Russia 115054 Moscow
2/2 Paveletskaya Square, Floors 23, 17, 7
Tel: +74957779999

Zobacz także inne linie