Qatar Airways

Qatar Airways Company Q.C.S.C. to sztandarowa linia lotnicza arabskiego państwa - Kataru. Jej głowna siedziba mieści się w stolicy małego państwa z Zatoki Perskiej - Ad-Dausze (ang. Doha). W 2007 roku linią Qatar Airawys leciało blisko 10 milionów pasażerów.

Historia Qatar Airways

Qatar Airways jest stosunkowo młodą linią lotniczą, ponieważ jej powstanie miało miejsce dopiero w 1993 roku. Mimo tego jest to linia szeroko znana na świecie, między innymi dzięki bardzo wysokiemu standardowi oferowanych usług. Jest to jedna z sześciu linii na świecie, która otrzymała od Skytrax 5 gwiazdek. W 2007 roku zajęła 4. miejsce w rankingu na najlepszą linię lotniczą na świecie , a w 2008 7. miejsce .

Destynacje i flota

Samoloty Qatar Airways latają na 4 kontynenty, do 83 miast. Najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń linia ma w Azji . Ponadto w ofercie jest duża liczba miast afrykańskich (m.in.: Nairobi, Mahe na Seszelach, Kair, Casablanca, Kapsztad, Lagos ) oraz europejskich (m.in.: Wiedeń, Paryż, Berlin, Franfurt, Monachium, Ateny, Mediolan, Rzym, Luksemburg, Amsterdam, Moskwa, Madryt, Saragossa, Genewa, Zurych, Sztokholm, Stambuł, Londyn, Manchester ). W ofercie Qatar Airways znajdują się także trzy połączenia do USA ( Houston, Nowy Jork JFK oraz Waszyngton).

W skład floty Qatar Airways wchodzi 60 samolotów. Są to głównie Airbusy (łącznie 50 sztuk, samoloty o pojemności od 110 do 305 pasażerów) oraz 5 Boeingów 777-300ER , które mogą zabrać na pokład 335 pasażerów i latają głównie do USA.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Qatar Airways mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 7 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg. Jeśli lot wykonywany jest do/z USA i Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:

Qatar Airways
Tal Aviation Poland SP 00
Al Ujazdowskie 20
Warsaw, Poland

Tel: +48226272258

Zobacz także inne linie