Qantas Airways

Qantas Airways Limited, to australijskie narodowe linie lotnicze. Jest to zarazem największa linia działająca na terenie Australii i Pacyfiku. Jej główna siedziba i węzeł komunikacyjny znajduje się na lotnisku w Sydney. W 2008 roku z usług Qantas skorzystało ponad 25 milionów pasażerów. W tym samym roku linia zajęła trzecie miejsce w prestiżowym rankingu Skytrax, na najlepszą linię lotniczą świata.

Historia Qantas


Qantas zostało założone 16 listopada 1920 roku, jako Queensland and Northern Territory Aerial Services Limited. Jest to druga najstarsza, nieprzerwanie działająca linia lotnicza na świecie (po holenderskim KLM). W 1934 roku QANTAS Limited oraz Britain's Imperial Airways (poprzednik British Airways) założyli nową linię Qantas Empire Airways Limited. W kolejnych latach linia systematycznie się rozwijała, zdobywając znaczną przewagę nad konkurencję w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku.

Destynacje i flota


Samloty Qantas latają do 82 miast na wszystkich kontynentach. Wśród miast spoza Australii, w których lądują jej samoloty, są: Buenos Aires, Auckland, Christchurch, Queenstown, Wellington, Noumea (Nowa Kaledonia), Los Angeles, San Francisco, Honolulu, Nowy Jork, Frankfurt, Londyn, Bangkok, Singapur, Manila, Dżakarta, Bombaj, Tokio, Pekin, Hongkong, Szanghaj oraz Johannesburg.

W skład floty należącej do Qantas wchodzą 152 samoloty. Są to tylko i wyłącznie Airbusy (m.in. 3 najnowsze A380-800) oraz Boeingi. We wrześniu 2008 roku średni wiek samolotu należącego do Qantas wynosił 9,3 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej Qantas mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 7 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie większy niż 20 kg (30 kg w przypadku klasy biznesowej) lub 2 sztuki po 32 kg każda jeśli lot jest z/do USA.

Adres kontaktowy:
Qantas Centre
203 Coward Street
Mascot NSW 2020
Tel: +61296913636

Zobacz także inne linie