Croatia Airlines

Croatia Airlines d.d., to narodowe linie lotnicze Chorwacji. Ich główna siedziba i węzeł komunikacyjny znajduje się na lotnisku w Zagrzebiu. Pozostałe ważne dla linii bazy znajdują się w Splicie i Dubrowniku. W 2007 roku z jej usług skorzystało 1,7 miliona pasażerów. Croatia Airlines jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia Croatia Airlines

Chorwackie linie lotnicze powstały 20 lipca 1989 roku, jako Zagal ? Zagreb Airlines . 23 lipca 1990 roku, po pierwszych demokratycznych wyborach w Chorwacji , linia zmieniła nazwę na obowiązującą do dziś - Croatia Airlines . Prawdziwa działalność rozpoczęła się w 1991 roku. Wtedy Croatia Airlines została członkiem IATA , wydzierżawiła i wykupiła samoloty i zaczęła obsługiwać pierwsze regularne loty. W 2004 roku, Croatia Airlines wstąpiła do sojuszu Star Alliance . Było to możliwe dzięki sponsorowaniu przez niemiecką Lufthansę .

Destynacje i flota

Samoloty Croatia Airlines latają tylko i wyłącznie po Europie (plus Tel Awiw ). Wśród europejskich miast, do których latają chorwackie samoloty, są: Wiedeń, Bruksela, Sarajewo, Bol, Dubrownik, Osijek, Pula, Rijeka, Split, Zadar, Zagrzeb, Kopenhaga, Paryż, Lyon, Dusseldorf, Franfurt, Monachium, Rzym, Prisztina, Skopje, Podgorica, Amsterdam, Barcelona, Goteborg, Zurych oraz Londyn.

W skład floty należącej do Croatia Airlines wchodzi łącznie 10 samolotów . Są wśród nich 4 Airbusy A319-112, 4 Airbusy A320-200 oraz 2 Bombardiery Dash 8 Q400. W październiku 2008 roku średni wiek samolotu należącego do Croatia Airlines wynosił 9,3 lat.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej Croatia Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 8 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż niecięższy niż 20 kg (30 kg w przypadku pasażerów klasy biznesowej).

Adres kontaktowy:
Croatia Airlines
Savska cesta 41
10 000 ZAGREB
CROATIA
Tel: +38516676555

Zobacz także inne linie