Austrian

Austrian Airlines AG, to narodowe austriackie linie lotnicze. Ich główna siedziba mieści się w Wiedniu. W 2008 roku z usług austriackiego przewoźnika skorzystało 10,8 milionów pasażerów, co było 13 wynikiem w całej Europie. Austrian Airlines jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia Austrian Airlines


Austrian Airlines powstały 30 września 1957 roku, z połączenia Air Austria i Austrian Airways . Pierwszy lot pasażerski austriackiej linii lotniczej odbył się 31 marca 1958 roku, kiedy to Vickers Viscount 779 poleciał z Wiednia do Londynu, przez Zurych . Pierwszy transatlantycki lot miał miejsce 1 kwietnia 1969 roku i połączył Wiedeń z Nowym Jorkiem, przez Brukselę . Do Austrian Airlines należą także linie: Lauda Air oraz Tyrolean Airways .

Destynacje i flota

Samoloty Austrian Airlines wykonują regularne loty do 130 miast na całym świecie . Najbardziej rozbudowana siatka połączeń jest na terenie Europy (w tym Warszawa i Kraków ). Poza Europę samoloty Austrian latają do takich miast, jak: Kair, Trypolis, Astana, Pekin, Tokio, Delhi, Bangkok, Teheran, Erbil, Tel Awiw, Amman, Jeddah, Rijad, Damaszek, Dubaj, Erewań, Baku, Tbilisi, Toronto, Cancun, Nowy Jork, Waszyngton, Holguin oraz Varadero (Kuba), Puerto Plata oraz Punta Cana (Dominikana).

W skład floty Austrian Airlines wchodzi 41 samolotów. Jest w tym 21 Airbusów, operujących na trasach krótko- i średniodystansowych oraz 20 Boeingów, które latają również na trasach długodystansowych.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Austrian Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 8 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg. Jeśli lot wykonywany jest do/z USA i Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy na terenie Polski:
Biuro Austrian Airlines
Atrium Plaza

al. Jana Pawla II 29
00-867 Warszawa
Infolinia w Polsce: 0 801 40 40 40

Zobacz także inne linie