Czech Airlines

Czech Airlines j.s.c. to narodowe linie lotnicze Czech. Ich główną bazą jest lotnisko Ruzyne w Pradze. Czeskie linie lotnicze przewożą rocznie około 5,5 miliona pasażerów. Czech Airlines są członkiem sojuszu linii lotniczych SkyTeam.

Historia Czech Airlines

Czech Airlines zostały założone 6 października 1923 roku, przez rząd Czechosłowacki jako CSA ČeskoSlovenské Aerolinie. Pierwszy lot miał miejsce już 23 dni później i odbył się na trasie z Pragi do Bratysławy . Poza granicę Czechosłowacji CSA zaczęły latać w 1930 roku, kiedy to uruchomiono połączenie do Zagrzebia . 3 lutego 1962 samolot Czech Airlines pierwszy raz odbył lot transatlantycki, którego celem była kubańska Hawana . Po rozpadzie Czechosłowacji, linia przyjęła obecną nazwę w maju 1995 roku.

Destynacje i flota

Samoloty Czech Airlines latają do około 60 miast na całym świecie. W swojej ofercie mają m.in. loty do takich miejsc, jak: Kair, Ałmaty, Tel Aviv, Kuwejt, Bejrut, Damaszek, Erewań, Tbilisi, Toronto, Nowy Jork . Pozostałe loty docierają do największych miast europejskich. W Polsce z usług Czech Airlines można skorzystać w Warszawie oraz Krakowie.

W skład floty Czech Airlines wchodzą 53 samoloty . Jest to 19 Airbusów, 12 ATR, 20 Boeingów oraz 2 Saaby. W październiku 2008 średni wiek samolotu Czech Airlines wynosił 9,5 roku.


Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z Czech Airlines mogą zabrać na pokład samolotu 12 kg bagażu podręcznego oraz nadać do luku bagażowego bagaż, którego waga nie przekracza 20 kg . Jeśli lot wykonywany jest do/z USA lub Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:

ul. Nabielaka 6/1,
00-743
Warsaw

Tel: +48225593930

Zobacz także inne linie