Olympic Airlines

Olympic Airlines, to narodowe, greckie linie lotnicze. Ich główna siedziba mieści się w Atenach. Ateńskie lotnisko jest również najważniejszym węzłem komunikacyjnym. Pozostałe węzły komunikacyjne znajdują się w Salonikach oraz na wyspie Rodos. W 2007 roku z usług tej linii skorzystało prawie 6 milionów pasażerów, co umieściło linię na 23 miejscu w Europie pod tym względem.

Historia Olympic Airlines

Historia linii lotniczych w Grecji sięga lat 30. XX wieku. Jednak do momentu powstania Olympic Airlines (6 kwietnia 1957 roku) żadnej linii nie udało się przetrwać choćby kilku lat. Początkowo grecka narodowa linia lotnicza nosiła nazwę Olympic Airways. W latach 60. nastąpił bardzo dynamiczny rozwój. Wtedy pojawiły się pierwsze transatlantyckie loty. Na przełomie wieków linia wpadła w ogromne tarapaty finansowe. W wyniku przekształceń, w 2003 roku powstały Olympic Airlines . Dwa lata później z pozostałości po Olympic Airways Group of Company powstała linia Aegean Airlines .

Destynacje i flota

Samoloty Olympic Airlines latają do 35 miast na terenie Grecji oraz do 39 poza jej granicami. Większość z nich to destynacje europejskie. Wśród miast pozaeuropejskich, do których latają samoloty Olympic Airlines , są: Aleksandria, Kair, Johannesburg, Tel Awiw, Kuwejt, Bejrut, Dubaj, Montreal, Toronto oraz Nowy Jork.

W skład floty należącej do Olympic Airlines wchodzi 39 samolotów. Są to: 4 Airbusy A340-313X, 7 ATR 42-320, 7 ATR 72-202, 1 Boeing 737-300, 16 Boeingów 737-400 oraz 4 De Havilland Canada Dash 8-102. Wszystkie samoloty obsługują loty średnio- i krótkodystansowe, oprócz Airbusów, które latają również na trasach transatlantyckich oraz do Johannesburga.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie lecący liniami lotniczymi Olympic Airlines mogą zabrać na pokład samolotów 8 kg bagażu podręcznego oraz nadać do luku bagaż rejestrowany o wadze 20 kg lub dwie sztuki bagażu, po 23 kg każda jeśli lecą do Stanów Zjednoczonych bądź Kanady.

Kontakt:
Tel: +302109666666
e-mail: olympicairlines.telephone.sales@olympicairlines.gr

Zobacz także inne linie