Air New Zealand

Air New Zealand Limited, to nowozelandzka narodowa linia lotnicza. Jej główna siedziba oraz węzeł komunikacyjny mieści się na lotnisku w Auckland. Linia ta posiada kilka regionalnych linii zależnych, takich jak: Air Nelson, Eagle Airways, Mount Cook Airline. Z usług Air New Zealand w 2007 roku skorzystało 12,5 milionów pasażerów. Linia jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia Air New Zealand


Air New Zealand powstała w 1940 roku jako Tasman Empire Airways Limited (TEAL). W początkowej fazie istnienia linia obsługiwała połączenia między Nową Zelandią a Tasmanią. W 1953 roku rządy Australii oraz Nowej Zelandii wykupiły TEAL (po 50% udziałów). W 1965 roku rząd nowozelandzki wykupił wszystkie udziały w linii i w tym samym roku zmienił jej nazwę na Air New Zealand . Wkrótce po tym w ofercie linii pojawiły się loty do Stanów Zjednoczonych . Od 1982 roku samoloty Air New Zealand latają do Londynu. W 1989 roku przewoźnik został sprywatyzowany przez Brierley Investments.

Destynacje i flota


Samoloty Air New Zealand latają do 52 miast, głównie na terenie Australii i Oceanii . W ofercie dalszych lotów międzynarodowych są takie miasta, jak: Tokio, Osaka, Hongkong, Szanghaj, Pekin, Honolulu, Los Angeles, San Francisco, Vancouver oraz Londyn.

W skład floty należącej do Air New Zealand wchodzi łącznie 49 samolotów . Są to maszyny Boeinga oraz Airbusy.
Informacje dla pasażerów

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej Air New Zealand, mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 7 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie większy niż 20 kg (30 kg w przypadku klasy biznesowej) lub 2 sztuki po 23 kg każda jeśli lot jest z/do USA.

Adres kontaktowy:
Air New Zealand Contact Centre
Private Bag 93537
Takapuna
North Shore City 0740
Tel:+6493573000

Zobacz także inne linie