All Nippon Airways

All Nippon Airways Co., Ltd. (ANA), to drugie co do wielkości linie lotnicze w Japonii. Ich główna siedziba mieści się w Shiodome, w obrębie Tokio. Głównym węzłem komunikacyjnym All Nippon Airways są lotniska: Narita (loty międzynarodowe) oraz Tokio (loty krajowe). Linia ta jest największym przewoźnikiem krajowym w Japonii. W 2007 roku z jej usług skorzystało 50,3 milionów pasażerów, co było 2. wynikiem w Japonii, 3. w Azji oraz 10. na całym świecie. All Nippon Airways jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia All Nippon Airways


All Nippon Airways powstały 1 grudnia 1957 roku z połączenia Nippon Helicopter and Aeroplane oraz Far Eastern Airlines . Obydwie linie będące przodkami ANA powstały w grudniu 1952 roku. W latach 60. i 70. XX wieku linia systematycznie się rozwijała, dodając do rozkładu nowe trasy oraz nowe samoloty do swojej floty. W 1986 roku do oferty ANA dodano loty międzynarodowe (Guam, Los Angeles, Waszyngton). W październiku 1999 roku All Nippon Airways przystąpiły do sojuszu Star Alliance.

Destynacje i flota


Samoloty All Nippon Airways latają głównie na terenie Japonii (około 45 milionów pasażerów rocznie). W ich ofercie są jednak również loty do innych azjatyckich krajów oraz do Europy i Ameryki Północnej. Wśród miast, do których docierają samoloty All Nippon Airways są m.in.: Pekin, Szanghaj, Hongkong, Tajpej, Seul, Bombaj, Singapur, Bangkok, Ho Chi Minh City, Paryż, Franfurt, Londyn, Chicago, Honolulu, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco oraz Waszyngton.

W skład floty należącej do All Nippon Airways wchodzi łącznie 187 samolotów . Zdecydowana większość z nich to różnego rodzaju Boeingi (154 maszyny), a ponadto w posiadaniu są 3 Fokkery oraz 30 Airbusów A320. W kwietniu 2006 roku średni wiek samolotu wynosił 10,4 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług All Nippon Airways, mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 10 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie cięższy niż 20 kg lub 2 sztuki bagażu po 23 kg każda jeśli lot jest z/do USA bądź Kanady.

Adres kontaktowy:
4th Floor Hythe House
200 Shepherds Bush Road
London W6 7NY
U.K.
Tel: +448708378811

Zobacz także inne linie