SWISS

Swiss International Air Lines Ltd., to szwajcarskie narodowe linie lotnicze. Głównym węzłem komunikacyjnym Swiss jest lotnisko w Zurychu. Pozostałe ważne dla Swiss lotniska znajdują się w Genewie oraz na międzynarodowym lotnisku Bazylea-Miluza-Freiburg. W 2008 roku z usług tej linii lotniczej skorzystało 13,5 milionów pasażerów. Swiss jest członkiem sojuszu linii lotniczych Star Alliance.

Historia Swiss Air Lines


Szwajcarskie linie lotnicze powstały w 2002 roku w wyniku upadku Swissair i przejęcia go, przez dokapitalizowaną regionalną linię Crossair. 22 marca 2005 roku rozpoczął się proces przejęcia Swiss przez niemiecką Lufthansę . Loty Swiss zostały zintegrowane z lotami niemieckiego przewoźnika.

Destynacje i flota


Samoloty Swiss latają do 76 miast na całym świecie. W Polsce samoloty Swiss można zobaczyć tylko na Okęciu w Warszawie , skąd latają one do Zurychu i Bazylei.

W skład floty Swiss wchodzi 78 samolotów i jest to 58 Airbusów oraz 20 samolotów Avro RJ100.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie Swiss mogą zabrać na pokład samolotu bagaż podręczny o wadze 8 kg . Do luku bagażowego mogą nadać bagaż nie cięższy niż 20 kg lub dwie sztuki bagażu po 23 kg każda jeśli samolot leci do USA bądź Kanady .

Adres kontaktowy:

Warsaw Airport
Departure Hall
Terminal 2

Tel: +48 22 520 34 56

Zobacz także inne linie