Lufthansa

Deutsche Lufthansa AG, to największa niemiecka linia lotnicza i jedna z większych w Europie . Główna siedziba Lufthansy mieści się w Kolonii. Głównym węzłem komunikacyjnym jest lotnisko we Frankfurcie nad Menem . Inne ważne lotniska, to: Monachium, Berlin-Tegel, Dusseldorf oraz Hamburg-Fuhlsbuttel. Lufthansa jest członkiem sojuszu Star Alliance. W 2008 roku z jej usług skorzystało ponad 70 milionów pasażerów.

Historia Lufthansy


Niemiecka linia lotnicza powstała w 1926 roku po połączeniu "Deutsche Aero Lloyd" (DAL) i "Junkers Luftverkehr". Pierwotna nazwa brzmiała: Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Samo Lufthansa , wzięło się z połączenia słów luft, czyli powietrze oraz hansa, czyli średniowieczny związek kupieckich miast europejskich.

Destynacje i flota


Lufthansa ma duże udziały w innych liniach lotniczych, m.in. w: BMI, Brussels Airlines, Condor, Luxair, JetBlue, SunExpress . Samoloty Lufthansy latają do 209 miast w 81 krajach na całym świecie.

W skład floty Lurthansy wchodzi wchodzi 276 samolotów , w tym Airbusy, Boeingi oraz Embraery . W 2009 roku flotę Lufthansy mają zasilić największe pasażerskie samoloty na świecie - Airbusy A380 , mogące zabrać na pokład 555 pasażerów.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie, korzystający z usług Lufthansy mogą zabrać na pokład do 8 kg bagażu podręcznego . Dodatkowo do luku bagażowego mogą nadać bagaż o wadze do 20 kg lub dwie sztuki bagażu, po 23 kg każda lecąc do USA bądź Kanady.

Adres kontaktowy:

Niemieckie Linie Lotnicze Lufthansa

Sienna 39,
00-121 Warszawa

Tel: +48 22 3381300

Zobacz także inne linie