KLM Royal Dutch Airlines

Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, czyli Królewskie Towarzystwo Lotnicze, to holenderskie narodowe linie lotnicze. Głównym węzłem komunikacyjnym KLM jest amsterdamskie lotnisko Schiphol . W skład KLM wchodzą: KLM Royal Dutch Airlines, KLM Cityhopper, KLM Asia oraz KLM Cargo oraz tania linia lotnicza Transavia Airlines. KLM jest członkiem sojuszu SkyTeam .

Historia KLM

KLM jest najstarszą założną, nieprzerwanie działającą linią lotniczą na świecie. Jej początki to 1919 rok, a pierwszy lot odbył się 17 maja 1920 roku z Londynu Croydon do Amsterdamu. KLM wchodzą w skład Air France-KLM , po połączeniu w 2004 roku. Obydwie linie latają jednak wciąż pod własnymi szyldami.

Destynacje i flota


Samoloty KLM latają na 148 trasach na całym świecie. Holenderskie samoloty lądują na wszystkich kontynentach oprócz Australii. W Polsce z usług KLM, mogą skorzystać pasażerowie tylko i wyłącznie na warszawskim Okęciu.

W skład floty KLM wchodzi 175 samolotów, w tym Airbusy, Boeingi, Fokkery, Embraer oraz samoloty McDonnell Douglas.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie KLM mogą zabrać na pokład 12 kg bagażu podręcznego . Dodatkowo do luku bagażowego mogą nadać bagaż o wadze do 20 kg lub 2 sztuki bagażu, każda po 23 kg jeśli lecą do USA bądź Kanady


Adres kontaktowy:

ul. Nowy Swiat 64

00-357, Warszawa

Tel: +48225566444

.

Zobacz także inne linie