Korean Air

Korean Air Lines Co., Ltd., to południowokoreańskie narodowe linie lotnicze. Główna siedziba linii mieści się w stolicy Korei Południowej - Seulu. Najważniejszym węzłem komunikacyjnym jest lotnisko Incheon, położone 70 km od Seulu. Z usług Korean Air korzysta rocznie ponad 20 milionów pasażerów. Linia jest członkiem sojuszu linii lotniczych SkyTeam.

Historia Korean Air


Korean Air zostały założone w 1962 roku przez rząd Korei Południowej , w zastępstwie Korean National Airlines (istniejącego od 1948 roku). W 1969 roku linie zostały sprywatyzowane przez Hanjin Transport Group. Pierwszy długodystansowy lot (do Los Angeles) pojawił się w ofercie od 19 kwietnia 1972 roku. 1 marca 1984 roku nastąpiła zmiana wizerunku linii. Nazwę Korean Air Lines, skrócono do Korean Air oraz zmieniono logo.

Destynacje i flota


Samoloty Korean Air latają do ponad 100 miast na wszystkich kontynentach. Najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń linia ma na terenie wschodniej Azji oraz do Stanów Zjednoczonych (14 miast). Poza tym południowokoreańskie samoloty latają do takich miast, jak: Sao Paulo, Auckland, Hagatna (Guam), Nadi (Fidżi), Brisbane, Cairns, Melbourne, Sydney, Londyn, Stambuł, Zurych, Madryt, Władywostok, Sankt Petersburg, Moskwa, Amsterdam, Rzym, Mediolan, Monachium, Frankfurt, Paryż, Praga, Wiedeń, Dubaj, Tel Awiw oraz Kair.

W skład floty należącej do Korean Air wchodzi 100 samolotów . Są to tylko i wyłącznie Airbusy oraz Boeingi. W marcu 2008 roku średni wiek samolotu wynosił 8,8 lat. Aktualnie linia jest na etapie wymieniania floty na nowocześniejsze maszyny (między innymi Airbus A380 oraz Boeing 777-300ER).

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej Korean Air mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 12 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie większy niż 20 kg (30 kg w przypadku klasy biznesowej) lub 2 sztuki bagażu po 23 kg każda (2x32 kg w przypadku klasy biznesowej) jeśli lot jest z/do USA.

Adres kontaktowy:
Korean Air Operations Center
1370, Gonghang-dong,
Gangseo-gu, Seoul,
Korea 157-712
Tel: 44-207-603-2168

Zobacz także inne linie