Wind Jet

Wind Jet S.p.A., znana jako Windjet, to włoska tania linia lotnicza. Jej główna siedziba mieści się na lotnisku w Katanii na Sycylii. Tam znajduje się również główna baza oraz węzeł komunikacyjny. Innym bardzo ważnym dla linii miastem jest Forli w północnych Włoszech, dokąd dolatuje większość samolotów z miast całej Europy. Windjet jest obecnie czwartą pod względem ilości przewożonych pasażerów linią lotniczą we Włoszech.

Historia Windjet


Windjet powstało w 2003 roku na Sycylii. 17 czerwca tego samego roku linia rozpoczęłą regularne połączenia pomiędzy Katanią i Sycylią a miastami w północnych Włoszech. W miarę upływu czasu linia zaczęła myśleć o wprowadzeniu do swojej oferty lotów międzynarodowych. Dzięki rosnącym wpływom udało się uruchomić kilka lotów łączących Sycylię z miastami europejskimi. Windjet jest w 100% własnością Finaria Group.

Destynacje i flota


Samoloty Windjet latają na różnych trasach po 29 miastach w całej Europie. Wśród miast, w których można skorzystać z oferty Windjet są: Barcelona, Nantes, Lyon, Paryż, Bruksela, Amsterdam, Berlin, Kraków , Ryga, Praga, Moskwa, Sankt Petersburg, Samara, Bukareszt, Timiszoara oraz włoskie: Turyn, Cagliari, Katania, Palermo, Rzym, Mediolan, Forli, Neapol, Piza, Parma, Werona, Wenecja.

W skład floty należącej do Windjet wchodzi łącznie 12 samolotów . 10 z nich to nowoczesne Airbusy A320 mieszczące 180 pasażerów, a 2 to Airbusy A 319.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług Windjet mogą nadać do luku bagażowego, bagaż nie cięższy niż 20 kg (loty międzynarodowe) lub 15 kg (loty krajowe).

Adres kontaktowy:
Windjet Spa
Baglio della Sementa SP 69/II
95121 Passo Martino (CT)

Zobacz także inne linie