Meridiana

Meridiana to trzecia pod względem ilości przewożonych pasażerów linia lotnicza działająca na terenie Włoch. Rokrocznie z jej usług korzysta ponad 5 milionów pasażerów. Jej główna siedziba mieści się w mieście Olbia na Sardynii. Jest to także jedna z głównych baz Meridiany. Poza Olbią samoloty włoskiego przewoźnika skupiają się na Katanii, Florencji oraz Weronie.

Historia Meridiany


Historia Meridiany rozpoczyna się 29 marca 1963 roku, kiedy to założona została linia Alisarda. Sensem powstania tej linii było promowanie turystyki na włoskiej wyspie - Sardynii. Od 1964 roku linia łączy, regularnymi połączeniami Olbię (miasto na Sardyni) z miastami w kontynentalnej części Włoch. Obowiązująca do dziś nazwa - Meridiana - pojawiła się poraz pierwszy 3 maja 1991 roku. Ten rok, był także pierwszym, w którym samoloty Meridiany rozpoczęły regularne połączenia międzynarodowe.

Destynacje i flota


Samoloty Meridiany latają do 41 miast na 4 kontynentach. Wśród miast, w których można skorzystać z oferty Meridiany są m.in.: Amsterdam, Barcelona, Kair, Cancun, Kiszyniów, Colombo, Dakar, Fuertaventura, Londyn, Madryt, Malediwy, Mauritius, Mombasa, Mykonos, Moskwa, Nowy Jork, Paryż, Prisztina, Punta Cana, Santorini, Seszele, Sharm el-Sheikh, Tel Awiw, Teneryfa.

W skład floty należącej do Meridiany wchodzą łącznie 33 samoloty . Są wśród nich Airbusy (16), McDonnell Douglasy (16) oraz 1 ATR. W styczniu 2009 roku średni wiek samolotu wynosił aż 17,1 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług Meridiany mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 8 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie cięższy niż 20 kg (30 kg w przypadku klasy biznesowej) lub 2 sztuki po 23 kg każda jeśli lot jest z/do USA (2x32 kg w klasie biznesowej).

Adres kontaktowy:
Meridiana S.p.a.
Centro Direzionale
Aeroporto Costa Smeralda
Tel: 0039 0789 52682

Zobacz także inne linie