Iberia

Iberia, Líneas Aéreas de Espa?a, S.A., jest narodową linią lotniczą Hiszpani. Głównym węzłem komunikacyjnym Iberii jest madryckie lotnisko Barajas. Inne ważne dla hiszpańskiej linii lotniska to: El Prat w Barcelonie, lotniska w Sewilli, Alicante oraz na Tenryfie. W 2007 roku z usług hiszpańskiego narodowego przewoźnika skorzystało 27 milionów pasażerów. Iberia jest członkiem sojuszu Oneworld.

Historia Iberii

Iberia została założona 28 czerwca 1927 roku, a rozpoczęła działanie 14 grudnia tego samego roku. W 1946 roku, jako pierwsza europejska linia lotnicza, Iberia zaczęła oferować loty do Ameryki Południowej, uruchamiając regualrne połączenie z Madrytu do Buenos Aires. Już na swoje 50-lecie w 1977 roku, linia przewoziła rocznie ponad 10 milionów pasażerów. W 2006 roku w związku z rozbudową lotniska Barajas w Madrycie , Iberia dostała do dyspozycji cały terminal pasażerski. Był to bodziec dla linii do poszerzenie swojej oferty.

Destynacje i flota


Samoloty Iberii latają do 115 portów lotniczych, głównie po Europie, Afryce oraz obu Amerykach. W Polsce z usług Iberii mogą skorzystać pasażerowie w Warszawie oraz Krakowie (sezonowo).


Flota Iberii składa się tylko i wyłącznie z Airbusów. Większość stanowią niewielkie samoloty przeznaczone do obsługi lotów krajowych i europejskich. W posiadaniu jest także 12 Airbusów A340-600 mogące zabrać na pokład 352 pasażerów.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie Iberii mogą zabrać na pokład 10 kg bagażu podręcznego. Dodatkowo bagaż rejestrowany może ważyć 23 kg, a do USA i Kanady można zabrać 2 sztuki bagażu, z których każdy może ważyć 23 kg.

Telefon kontaktowy:

Tel: +48224330400

Zobacz także inne linie