Emirates Airlines

Emirates Airline (Emirates) jest linią lotniczą mającą siedzibę w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej głównym hubem jest lotnisko w Dubaju. Emirates Airline jest jedną z największych linii pasażerskich oraz transportowych na świecie. W 2007 roku przewiozła ona 20,5 milionów pasażerów.

Historia Emirates Airline

Emirates została założona 25 maja 1985 roku przez rząd w Dubaju . Na początku dysponowała dwoma wylizingowanymi od Pakistan International Airlines samolotami: Boeing 737 oraz Airbus A300. Pierwsze loty zapoczątkowane we wrześniu 1985, a ich celem był Bombaj i Karaczi. Pierwszym lotniskiem w Europie, na które zaczęło latać Emirates był londyński Gatwick . Całkowitym właścicielem Emirates jest rząd w Dubaju.

Destynacje i flota

Emirates latają do 91 miast w 55 krajach na 6 kontynentach. Linia posiada gęstą siatkę połączeń w Azji Południowo-Wschodniej. Największą liczbę połączeń z Dubajem mają Indie (10 połączeń). Również do Afryki lata dużo samolotów Emirates. W Europie Emirates lata do następujących państw: Austria, Cypr, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Malta, Rosja, Szwajcaria, Turcja, Wielka Brytania. W Ameryce Północnej linia lata do: Toronto (Kanada), Nowego Jorku i Houston. Ameryka Południowa ma jedno połączenie z Dubajem (Sao Paulo - Brazylia ). Ponadto samoloty Emirates lądują w 4 miastach australijskich i 2 nowozelandzkich.

W skład floty Emirates wchodzą tylko i wyłącznie samoloty szerokokadłubowe. Są to Airbusy oraz Boeingi. W grudniu 2008 roku Emirates miał do dyspozycji 124 samoloty . Prezes Emirates Group twierdzi, że do 2020 roku Emirates będzie dysponowało 400 samolotami najnowszej generacji. W lipcu 2008 roku Emirates, jako druga linia lotnicza na świecie otrzymała Airbusa A380, mogącego zabrać na pokład nawet do 600 pasażerów.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Emirates mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 7 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg. Jeśli lot wykonywany jest do/z USA i Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:

00 833 Warszawa,
Ul.Sienna 72 Apt. 3

Tel: +48226323205

Zobacz także inne linie