Aer Lingus P.L.C.

Aer Lingus, to narodowa irlandzka linia lotnicza. Ich główna siedziba mieści się na lotnisku w Dublinie. Aer Lingus jest drugą co do wielkości linią lotniczą działającą na terenie Irlandii, zaraz po linii Ryanair. W 2008 roku z jej usług skorzystało 10,4 milionów pasażerów, co było 15 wynikiem w całej Europie. Aer Lingus była członkiem sojuszu linii lotniczych - Oneworld, jednak 31 marca 2007 roku zrezygnowała z partycypowania w nim i prowadzi współpracę z liniami, należącymi do różnych sojuszów.

Historia Aer Lingus


Aer Lingus została zarejestrowana 22 maja 1936 roku. Nazwa Aer Lingus pochodzi od irlandzkiego Aer Loingeas, która w tłumaczeniu na język polski znaczy flota powietrzna (dokładnie tak samo jak rosyjski Aerofłot ). Irlandzka linia jest w 29.4% własnością Ryanair i w 25.4% rządu Irlandii. W logu Aer Lingus znajduje się tradycyjna irlandzka koniczyna.

Destynacje i flota

Samoloty Aer Lingus latają do 69 miast, głównie w Europie. Poza Europą samoloty Aer Lingus lądują w: Agadirze (Maroko) oraz do Bostonu, Chicago, Nowego Jorku, Orlando, San Francisco oraz Waszyngtonu . W Polsce, z oferty Aer Lingus mogą skorzystać pasażerowie z Krakowa i Warszawy .

W skład floty Aer Lingus wchodzą 43 samoloty i są to tylko i wyłącznie Airbusy . Samoloty te, mogą zabrać na pokład od 174 do 327 pasażerów. Średni wiek samolotu, wynosił w lutym 2009 6,1 lat.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Aer Lingus , mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 6 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż o wadze do 20 kg , lub 2 sztuki bagażu o łącznej wadze do 36 kg jeśli lot jest do/z USA.


Kontakt na terenie Polski:

Al. Ujazdowskie 20
00-478 Warszawa

Tel: +48 22 626 8402
e-mail: aerlingus@tal.pl

Zobacz także inne linie