Virgin Blue

Virgin Blue jest tanią linią lotniczą działającą na terenie Australii. Jej główna siedziba mieści się w Brisbane w Australii, a główne węzły komunikacyjne, to: Sydney, Melbourne oraz Brisbane. Virgin Blue jest drugą co do wielkości linią lotniczą w Australii. W 2007 roku z jej usług skorzystało 16,6 milionów pasażerów.

Historia Virgin Blue


Linia lotnicza Virgin Blue zaczęła obsługiwać pasażerów na trasie z Brisbane do Sydney 31 sierpnia 2000 roku. Linia została założona, przez brytyjskiego biznesmena Richarda Bransona , właściciela Virgin Group. Virgin Blue szybko udało się uruchomić połączenia między największymi australijskimi miastami oraz do różnych kurortów wakacyjnych. System działania linii i oferowane przez nią usługi, działają na podobnej zasadzie jak w amerykańskim Southwest Ailrines oraz europejskim Ryanair. Virgin Blue jest ponadto właścicielem, działającej na terenie Nowej Zelandii linii Pacific Blue . Linia ta stanowi konkurencję dla Qantas i Air New Zealand w połączeniach między Australią i Nową Zelandią. W 2007 roku Virgin Blue otworzyło Virgin Blue International Airlines Pty Ltd, która lata na trasach pomiędzy Australią a Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Destynacje i flota


Virgin Blue ma w swojej ofercie tylko i wyłącznie loty wewnątrz Australii. Natomiast Pacific Blue, będąca zależna od niej lata do wielu portów lotniczych na wyspach Oceanii. Są to m.in.: Rarotonga (Wyspy Cooka), Nadi (Fidżi), Apia (Samoa Zachodnie), Port Moresby (Papua Nowa Gwinea), Honiara (Wyspy Salomona), Nuku'alofa (Tonga), Port Vila (Vanuatu).

W skład floty należącej do Virgin Blue wchodzi łącznie 70 samolotów . Jest to 50 Boeingów 737 oraz 20 Embraerów. Dodatkowo do Pacific Blue należy 10 Boeingów 737.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług Virgin Blue mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze nie większej niż 7 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie cięższy niż 23 kg.

Kontakt :
Tel: +61732952296

Zobacz także inne linie