China Southern Airlines

China Southern Airlines, to największa linia lotnicza działająca na terenie Azji. Jej główna siedziba znajduje się w Guangzhou w Chinach. Najważniejsze węzły komunikacyjne to lotniska w Guangzhou oraz Pekinie. W 2008 roku z jej usłu skorzystało ponad 58 milionów pasażerów (z czego 53 miliony to pasażerowie wewnątrz Chin), co było siódmym wynikiem na całym świecie. China Southern Airlines jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Sky Team.

Historia China Southern Airlines


China Southern Airlines zaczęła obsługiwać pasażerów w 1989 roku. Pierwsze długodystansowe połączenie pojawiło się w ofercie w 1996 roku (Guangzhou - Pekin - Amsterdam). Rok później dodano lot do Los Angeles. W 2004 roku China Southern przejęła kontrolę nad liniami China Northern oraz China Xinjiang. W tym samym roku z jej usług skorzystało już ponad 40 milionów pasażerów, co umieściło ją w czołówce linii lotniczych na całym świecie. 15 listopada 2007 roku China Southern Airlines została 11 pełnopranym członkiem sojuszu SkyTeam.

Destynacje i flota


Samoloty China Southern Airlines latają do 120 miast na 4 kontynentach. Zdecydowana większość z tych miast leży w Chinach i reszcie Azji . Wśród miast spoza tego kontynentu, China Southern lata do/z: Saipan (Mariany Północne), Sydney, Melbourne, Paryża, Amsterdamu, Irkucka, Moskwy, Nowosybirska oraz Los Angeles.

W skład floty należącej do China Southern Airlines wchodzi łącznie 290 samolotów . Większość z nich to Airbusy (134 samoloty) oraz Boeingi (132 samoloty). Poza tym w posiadaniu China Southern są także: 6 Embraerów, 12 McDonnell Douglasów oraz 6 ATR. W październiku 2007 roku średni wiek samolotu wynosił 6,6 lat.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług China Southern Airlines mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 7 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie większy niż 20 kg.

Adres kontaktowy:
BYZANTIU BUILDING STADHOUDERSKADE 23-B,
1054ES AMSTERDAM,
THE NETHERLANDS
Tel: +31204120302

Zobacz także inne linie