Cathay Pacific Airways

Cathay Pacific Airways jest flagową linią lotniczą Hongkongu. Jej główna baza znajduję się na lotnisku w Hongkongu. Jej loty, wliczając pasażerskie i towarowe, wykonywane są do 114 miejsc na całym świecie. Linia Cathay Pacific od lat znajduje się w czołówce wszelkich rankingów na najlepszą linię lotniczą na świecie. W 2003 i 2005 roku wygrywała w rankingach prowadzonych przez Skytrax, a w 2006 była pierwsza w rankingu czasopisma Air Transport World.

Historia Cathay Pacific

Cathay Pacific Airways została założona w Hongkongu 24 września 1946 roku przez Amerykanina Roya Farrella i Australijczyka Sydneya de Kantzowa. Obaj założyciele byli w przeszłości pilotami wojskowymi. Nazwa "cathay" wzięła się od średniowiecznej nazwy Chin, a drugi człon "pacific", wziął się z przewidywań Farrella, iż pewnego dnia ich samoloty będą latały przez Pacyfik.

Destynacje i flota

Samoloty Cathay Pacific latają na wszystkie kontynenty prócz Ameryki Południowej . Wśród europejskich lotnisk , na których lądują samoloty jednej z najlepszych linii lotniczych na świecie, nie ma żadnego polskiego lotniska. Cathay Pacific lata m.in. do Paryża, Frankfurtu, Rzymu, Amsterdamu, Londynu, Los Angeles, Nowego Jorku, Sydney, Johannesburga, Pekin, Tokio czy Seulu.

W skład floty Cathay Pacific wchodzi 116 samolotów i są to tylko i wyłącznie Airbusy i Boeingi . Największe samoloty, należące do Cathay Pacific mogą zabrać na pokład 385 pasażerów.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie lecący liniami Cathay Pacific mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze niewiększej niż 7 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż o wadze do 20 kg lub dwie sztuki po 23 kg każda jeśli lot jest do i z USA i Kanady.

Adres kontaktowy:

Al. Ujazdowskie 20,

00-478 Warszawa

Tel: +48226253093

Zobacz także inne linie