China Airlines

China Airlines, Limited, jest flagową linia lotniczą Chińskiej Republiki Ludowej. Jej główna siedziba mieści się w Tajpej na Tajwanie. China Airlines od 2007 roku prowadzi rozmowy o przystąpienie do sojuszu linii lotniczych SkyTeam i wkrótce najprawdopodobniej zostanie jego pełnym członkiem.

Historia China Airlines

China Airlines została założona 16 grudnia 1959 roku i była w pełni kontrolowona przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej. Pierwsze regularne połączenie obsługiwane przez CA zainicjowano w październiku 1962 i był to lot z Tajpej do Hualien . Pierwszym międzynarodowym regularnym połączeniem był lot do Sajgonu w Wietnamie (teraz Ho Chi Minh City ), który zaczął funkcjonować 1 grudnia 1966 roku. Natomiast od 2 lutego 1970 roku istnieje regularne połączenie transpacyficzne, łączące Tajpej z San Francisco .

Destynacje i flota

Samoloty chińskich linii lotniczych latają do wielu krajów świata, na 4 kontynentach. W Europie pasażerskie samoloty China Airlines możemy zobaczyć w Wiedniu, Frankfurcie, Rzymie oraz Amsterdamie.

W skład floty China Airlines wchodzi 67 samolotów . Są to 43 Boeingi, 23 Airbusy oraz jeden Embraer. Największe samoloty mogą jednocześnie zabrać na pokład 397 pasażerów i oferują trzy klasy przelotu.

Informacja dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług China Airlines , mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze nieprzekraczającej 7 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż o łącznej wadze do 20 kg lub dwie sztuki bagażu po 23 kg każda jeśli lot jest do/z USA bądź Kanady.

Adres kontaktowy:

No.131, Sec. 3, Nanjing E. Rd.,

Taipei City 104,

Taiwan

Tel: +886227151212

Zobacz także inne linie