Flybe

Flybe Limited, to jedna z większych linii lotniczych działających na terytorium Wielkiej Brytani. Jej siedziba mieści się na lotnisku w Exeter, a największym węzłem komunikacyjnym jest lotnisko w Southampton. W 2007 roku z usług tej linii skorzystało 7 milionów osób i był to prawie 40% wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

Historia Flybe

Historia Flybe rozpoczęła się 1 listopada 1979 roku, kiedy zarejestrowano linię o nazwie Jersey European Airways. Na początku działalności linia łączyła wyspę Jersey z kluczowymi lotniskami w Wielkiej Brytani. W czerwcu 2000 roku linia zmieniła nazwę na British European , a 18 lipca 2002 nazwa została skrócona do obowiązującej obecnie Flybe . W marcu 2007 roku linia przejęła połączenia wykonywane dotychczas przez BA Connect (prócz połączeń z lotniska Londyn-City). Obecnie Flybe jest na etapie rozmów z BMI o wykupienie należących do niej BMI Regional oraz bmibaby.

Destynacje i flota

Samoloty Flybe Limited latają na 150 trasach, do 50 miast tylko i wyłącznie po Europie. W ofercie brytyjskiej linii są loty do takich krajów, jak: Irlandia, Wielka Brytania (z hubami w Belfaście, Birmingham, Exer, Manchesterze oraz Southampton), Portugalia, Hiszpania, Francja, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Niemcy, Austria, Włochy oraz Chorwacja.

W skład floty należącej do Flybe wchodzą 73 samoloty. Są 71 Bombardiery oraz 2 samoloty ATR 72-201. W listopadzie 2008 roku średni wiek samolotu należącego do Flybe wynosił 4,5 roku.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej Flybe mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze niewiększej niż 10 kg oraz nadać do luku bagażowego bagaż o wadze do 20 kg.

Adres kontaktowy:
Flybe Customer Relations
The New Walker Hangar
Exeter International Airport
EX5 2HL
United Kingdom
Tel: +441392268510

Zobacz także inne linie