bmi british midland

British Midland Airways Limited, znana jako BMI, to trzecia pod względem ilości przewożonych pasażerów linia lotnicza działająca na terenie Wielkiej Brytani. Jej siedziba mieści się w Castle Donington, nieopodal lotniska East Midlands. Głównymi węzłami komunikacyjnymi BMI, są lotniska Londyn - Heathrow oraz Manchester. W 2007 roku z usług linii skorzystało 10,6 milionów pasażerów, co było 14 wynikiem w całej Europie. BMI jest członkiem sojuszu linii lotniczych - Star Alliance.

Historia BMI

Za początki historii BMI należy uznać 16 luty 1949 roku, kiedy to powstało Derby Aviation Limited . W 1956 roku linia ta zaczęła wykonywać loty do belgijskiej Ostendy oraz innych wakacyjnych kurortów w Europie. Derby Aviation Limited współpracowała również z Rolls-Royce. W kolejnych latach linia kilkakrotnie zmieniała swoją nazwę. Ostateczna nazwa pojawiła się w 2001 roku, kiedy część udziałów została wykupiona przez niemiecką Lufthansę i linia dołączyła do Star Alliance . Sam skrót BMI , nie znaczy nic konkretnego. Ma się kojarzyć z "British Midland International " albo po prostu "British Midland ". Również w 2001 roku linia zaczęła wykonywać loty transatlantyckie.

Destynacje i flota

Samoloty British Midland Airways wykonują około 2000 połączeń tygodniowo . Latają głównie po Europie , ale w ofercie można znaleźć także loty do Afryki, Azji i jeszcze do końca kwietnia 2009 roku do Ameryki Północnej i Środkowej . Wśród miast spoza Europy, do których latają samoloty BMI , są: Kair, Luksor, Addis Abeba, Freetown, Chartum, Ałmaty, Biszkek, Teheran, Tel Awiw, Amman, Bejrut, Dammam, Jeddah, Rijad, Aleppo, Damaszek, Erewań, Baku, Tbilisi, Las Vegas, Antigua oraz Bridgetown na Barbadosie.

W skład floty BMI wchodzą 33 samoloty . Są to 32 Airbusy oraz 1 Boeing . W marcu 2008 roku średni wiek samolotu należącego do BMI wynosił 5,9 lat.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług British Midland Airways Limited mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o nieokreślonej wadze oraz nadać do luku bagażowego bagaż nie przekraczający wagi 20 kg . Jeśli lot wykonywany jest do/z USA i Kanady wówczas dozwolone są dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy :
bmi
Donington Hall
Castle Donington
Derby
DE74 2SB
Tel: +441332648181

Zobacz także inne linie