British Airways

British Airways, to brytyjskie narodowe linie lotnicze. Należą one do największych zarówno w Europie jak i na świecie . Głównymi hubami British Airways są londyńskie lotniska Heathrow i Gatwick. BA są jednymi z założycieli sojuszu linii lotniczych Oneworld.

Historia British Airways

Brytyjskie linie lotnicze zostały założone 31 marca 1974 roku z połączenia British Overseas Airways Corporation oraz British European Airways. Już jako British Airways linie bardzo dynamicznie się rozwijały. W latach 90. BA były najbardziej dochodowymi liniami lotniczymi na świecie.

Destynacje i flota

Samoloty BA latają na 147 trasach do 75 krajów na wszystkich kontynentach. Polacy z usług British Airways mogą korzystać na lotniskach w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

W skład floty Brytyjskich linii lotniczych wchodzi 240 samolotów . Kolejne 50 zostało już zamówione. Flota składa się z samolotów marki Boeing oraz Airbus .

Informacje dla pasażerów

Na pokład samolotów British Airways podróżni mogą zabrać 23 kg bagażu podręcznego oraz 20 kg bagażu rejestrowanego lub 2 x 23 kg jeśli lecą do USA bądź Kanady .

Adres kontaktowy:

ul. Marszałkowska 76,

00-517 Warszawa

Tel: 00 800 4411 592

Zobacz także inne linie